Dworcowa na ostatniej prostej. Utrudnienia od Sienkiewicza

4

PIASECZNO Kończy się przebudowa ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników. Gmina Piaseczno poprawi też nawierzchnię odcinka drogi do ul. Sienkiewicza wraz z przejazdem kolejowym.

Prace drogowe przy przebudowie kolejnego odcinka ul. Dworcowej dobiegają końca. W obecnym etapie prac zostało wykonane odwodnienie drogi wraz z montażem ogromnego zbiornika retencyjnego, który przejmie wody opadowe z ulicy i dalej zrzuci je do Kanału Perełki w ilości określonej w pozwoleniu wodno-prawnym. Droga zyska też ścieżkę rowerową i chodnik po zachodniej stronie ulicy oraz nową nawierzchnię jezdni.

Naprawa przejazdu przez tory

Nawierzchnia na ul. Dworcowej do ul. Sienkiewicza jest w złym stanie, dlatego gmina wyremontuje również ten odcinek. Zostanie wykonane frezowanie, poprawiony będzie również przejazd przez tory wąskotorówki, na który narzekali kierowcy.

W związku z tymi pracami należy spodziewać się utrudnień w ruchu na odcinku od ul. Sienkiewicza aż do obecnie przebudowywanego fragmentu ul. Dworcowej. Prace mają być prowadzone w dniach 11-12 października 2021 r.

4 KOMENTARZE

 1. To kiedy wreszcie zostanie uruchomiona normalna komunikacja pomiędzy dworcem PKP a centrum miasta zamiast komunikacji miasta z targowiskiem?

 2. Z jednej strony cieszy, że wreszcie wyrównają tą ulicę bo obecnie to ma się tam wrażenie jak przeszło przez nią stado słoni. Tylko dlaczego nie można takich prac prowadzić w weekend kiedy ruch jest mniejszy i ludzie nie dojeżdżają do dworca żeby tam przesiąść się na pociąg do pracy? Cóż zrobić, jak zwykle urzędasy i wiceburmistrz mają wszystko w …

 3. „… zostało wykonane odwodnienie drogi wraz z montażem ogromnego zbiornika retencyjnego, który przejmie wody opadowe z ulicy i dalej zrzuci je do Kanału Perełki”
  ====================
  Brzmi groźnie.
  Gdzie znajduje się ten „ogromny zbiornik retencyjny”?
  Czy okoliczni mieszkańcy będą informowani o planowanym zrzucaniu do Perełki nagromadzonych wód opadowych, żeby móc się zawczasu ewakuować?
  Biuro Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych starostwa powiatowego w P-nie jest przygotowane na atak Putina i jego pancernych dywizji. Ale założę się, że padnie pod naporem wód opadowych zrzucanych do Perełki.

 4. Aryman: Zbiornik podziemny, zakopany na południe od Biedronki na 300m3 żeby Państwa z Dworcowej 38 z drugiej strony nie podlewało…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię