Dwudniowe warsztaty o zagrożeniu narkomanią wśród młodzieży szkolnej!

0

PIASECZNO Zagrożenia związane ze środkami odurzającymi,  to temat cyklu spotkań zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Piasecznie.

Narkotyki, narkomania to tematy, które policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. Podczas zająć rozmawiają o tym, jakim są one zagrożeniem dla zdrowia czy funkcjonowania młodego człowieka. Policjanci mówią również o aspektach prawnych, w tym odpowiedzialności karej dotyczącej wszelkich aspektów związanych ze środkami odurzającym
Podczas dwudniowych warsztatów przeznaczonych dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia w Piasecznie omawiane były także liczne przykłady – w tym te z jakimi policjanci zetknęli się osobiście na terenie powiatu piaseczyńskiego.
– Spotkania mają również uzmysłowić uczniom, że przezorność, ograniczone zaufanie i świadomość to cechy, które powinien mieć w sobie każdy człowiek, który na swojej drodze spotka się z propozycją zażycia narkotyku – mówi nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
Policjanci przygotowali także prezentację dotyczącą walki o wyrwanie się z uzależnienia od środków odurzających.

KPP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię