Dwukierunkowa Chyliczkowska. Radni dołożyli pieniędzy do budowy sygnalizacji świetlnej

7

PIASECZNO Dziś radni zdecydowali się wspomóc powiat kwotą 80 tys. zł. Pieniądze zasiliły pulę środków, za które zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z Puławską oraz zbudowane nowe światła na skrzyżowaniu Chyliczkowskiej z Warszawską przy księgarni „Bzyk”


Przebudowa istniejących świateł i budowa nowych wiąże się z planami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu na ulicy Chyliczkowskiej. Już po wakacjach, gdy zostanie zakończona przebudowa skrzyżowania Chyliczkowskiej z Armii Krajowej, ta pierwsza na odcinku do Puławskiej ma stać się drogą dwukierunkową. Aby jednak puścić Chyliczkowską ruch w obu kierunkach, trzeba najpierw dostosować do tego sygnalizację świetlną. Gmina już wcześniej postanowiła wspomóc powiat piaseczyński kwotą 500 tys. zł. Po otwarciu przetargu, na który wpłynęła tylko jedna oferta okazało się jednak, że pół miliona to za mało. Zabrakło prawie 80 tys. zł. Dlatego w środę rano zwołano sesję nadzwyczajną, podczas której radni dołożyli brakujące środki. Nie wszystkim jednak przypadło to do gustu. Uchwały nie poparł radny Artur Maicki, który od dawna jest zdeklarowanym przeciwnikiem dwukierunkowej Chyliczkowskiej na terenie miasta.
– To pomysł powiatu, a konkretnie jednego człowieka – mówił podczas sesji. – Może nas spotkać paraliż komunikacyjny. Mieszkańcy zaproponowali pewne rozwiązania, które jednak zostały zignorowane. Dokładając pieniądze do tej inwestycji bierzemy za nią odpowiedzialność. Dlatego będą głosował przeciw.
Inni radni poparli jednak uchwałę przyznając środki, które umożliwią szybkie zawarcie umowy z wykonawcą świateł. A czasu jest naprawdę niewiele, po prace muszą zostać zakończone do 14 sierpnia.

TW

7 KOMENTARZE

    • Tak. Przebijmy Mleczarska do obwodnicy. 2 kilometry tunelu pod osiedlem, Puławską i Okulickiego załatwi sprawę. ??? I dobrze że nie chcesz łączyć Młynarskiej z obwodnicą bo 2 krzyżówki na odcinku 50 metrów to przesada…
      Tak na marginesie, Ann znowu błysnęłaś
      ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię