Dzieci rozpoczęły naukę w szkołach

2

PIASECZNO Dziś ponad 9 tys. uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Piaseczno rozpoczęło nowy rok szkolny. Będzie on trudny zwłaszcza dla uczniów VIII klas podstawówek oraz III klas wygaszanych w tym roku gimnazjów


Trzy spośród dziesięciu szkół na terenie gminy Piaseczno mają nowych dyrektorów. W Gołkowie funkcję tę będzie piastowała Anna Krasuska, nauczycielka wf-u i była radna rady miejskiej, która złożyła swój mandat podczas ostatniej sesji. W szkole w Głoskowie dyrektorem została Ewa Wołynkiewicz, była szkolna pedagog, zaś w szkole w Jazgarzewie – nauczycielka języka polskiego od kilku miesięcy pełniąca już funkcję dyrektora, Izabela Jastrzębowska.
Dziś naukę w piaseczyńskich szkołach rozpoczęło 1112 pierwszoklasistów, 436 ostatnich gimnazjalistów oraz 978 uczniów ósmych klas. Ten najstarszy, dubeltowy rocznik będzie starał się w czerwcu przyszłego roku dostać do szkół średnich. Już wiadomo, że miejsc w liceach będzie czekało więcej. Czy wystarczy ich jednak dla wszystkich chętnych? W sumie w piaseczyńskich podstawówkach będzie uczyło się w tym roku 9192 dzieci (liczba ta może się jeszcze nieznacznie zmienić). Do tego dochodzi 1347 przedszkolaków w wieku 3-6 lat, które będą uczęszczały do jedenastu gminnych przedszkoli.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Dzieciory mają „fajnie”,nawet tego nie rozumieją 🙂 Ja stałem na baczność,równo w rzędzie w granatowym fartuszku…Dlaczego nie jestem dziś weteranem jat te burki z solidarniści !???????????/

  2. Czekamy na CEM i się nie doczekamy. Ciekawi mnie, ilu rodziców dzieci tam „przyporządkowanych” płaci co najmniej od 10 lat podatki w Piasecznie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię