Dzieci wróciły do przedszkoli. Sprawdziliśmy jakie jest obłożenie placówek

2

POWIAT Od środy 6 maja część dzieci wróciło do przedszkoli w gminie Lesznowola. W poniedziałek zaczęły funkcjonować także wybrane placówki w gminach Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria


W skali kraju do przedszkoli wróciło około jednej czwartej zapisanych do nich dzieci. W powiecie piaseczyńskim ta średnia jest jeszcze niższa. W gminie Piaseczno potrzebę opieki przedszkolnej nad dziećmi zgłosiło 150 rodziców (do publicznych jednostek uczęszcza 1400 maluchów), a więc niewiele ponad 10 proc. W placówkach odbywa się tylko opieka opiekuńcza.
– Otwierając przedszkola chcieliśmy zapewnić możliwość powrotu na rynek pracy tym rodzicom, którzy nie mają jak zapewnić dziecku opieki – argumentuje wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Pierwsze przedszkola niepubliczne na terenie gminy wznowiły działalność już w środę, 6 maja.
W Górze Kalwarii od poniedziałku 11 maja uruchomiono trzy placówki: przedszkole przy ul. ks. Sajny, przedszkole i żłobek przy ul. Bema 1 oraz przedszkole w Baniosze. Według złożonych deklaracji, na razie będzie korzystać z nich 82 dzieci na 424, które są do nich zapisane (19 proc.). Oczywiście w przedszkolach będą obowiązywały wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Dotyczy to także liczebności grup, w których nie może być więcej niż 12 maluchów.
W Konstancinie-Jeziornie, w pierwszym pełnym tygodniu funkcjonowania żłobków i przedszkoli, z opieki skorzysta 21 dzieci, z czego 10 będzie chodzić do Gminnego Żłobka nr 1. Otwartych będzie łącznie sześć placówek.

W gminie Lesznowola, w poniedziałek rano, w siedmiu publicznych zerówkach i przedszkolach zameldowało się zaledwie 35 dzieci, a więc mniej niż początkowo deklarowali rodzice. Najwięcej maluchów -12 – przyjęło przedszkole w Mysiadle. W tej chwili do gminnych przedszkoli zapisanych jest 518 dzieci. |
– W ubiegłym tygodniu zdezynfekowaliśmy budynki oraz przedszkolne place zabaw, które również są dostępne dla przedszkolaków – mówi Agnieszka Adamus z gminnego wydziału promocji.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię