Uczniowie z aspergerem i autyzmem odwiedzili Villę Poranek

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W czwartek uczniowie i nauczyciele Szkoły Specjalnej z Aspergerem i Autyzmem, działającej przy Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, odwiedzili Villę Poranek i jej przemiłych właścicieli – państwa Olgę i Jonathana Siddonsów


W Villi Poranek gościła kilkunastoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami. Gości powitała Olga Grygier-Siddons, która opowiedziała o niezwykłej historii tego miejsca. Sama willa pochodzi z 1910 roku i jest jedną z pierwszych rezydencji powstałych na terenie Konstancina. Potem, na przestrzeni lat, miejsce to przechodziło różne perturbacje, przetrwało dwie wojny i okres PRL-u, aby kilka lat temu trafić w ręce państwa Siddonsów, organizujących tu różnego rodzaju szkolenia, w tym motywacyjne i podnoszące kompetencje. Dziś willa, znajdująca się w centrum Parku Zdrojowego, pełni też funkcję inkubatora pomysłów.
Dla podopiecznych szkoły specjalnej przygotowano krótkie zajęcia sensoryczno-terapeutyczne, mające zwiększać ich samoocenę i wiarę we własne możliwości.
Ważne w życiu jest to, aby zawsze podnosić sobie poprzeczkę – zwrócił się do niezwykłych gości Jonathan Siddons. – Nie ma rzeczy, których nie można zrobić czy osiągnąć. Jako coach staram się przekonywać goszczące tu osoby, że ich możliwości są znacznie większe, niż im się wydaje. Ja sam zrozumiałem to, kiedy w wieku 49 lat zacząłem biegać maratony.
Następnie gospodarze zapytali uczniów, jakie są ich marzenia i co chcieliby robić w życiu. Padały bardzo różne odpowiedzi. Okazało się też, że dzieci i młodzież mają bardzo oryginalne pasje.
Cieszę się, że mogliśmy gościć w tak niezwykłym miejscu. Nasi podopieczni świetnie się tu czuli i sądzę, że wiele wynieśli z tego spotkania – podsumowuje wizytę w Villi Poranek dr Cezary Szyjko, nauczyciel i koordynator projektu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię