Dziecko potrącone przez samochód walczy o życie

6

KONSTANCIN-JEZIORNA 10-letnia Blanka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie została potrącona na pasach przez ciężarówkę. Dziewczynka jest w bardzo ciężkim stanie. Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację dziewczynki, każda pomoc się liczy

 

Blanka ma 10 lat. Na co dzień była pełną życia, uśmiechniętą dziewczynką oraz wzorową uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Niestety, 23 czerwca zdarzył się poważny wypadek. Blankę na przejściu dla pieszych przy ul. Mirkowskiej potrąciła 12-tonowa ciężarówka. Lekarze przez 6 godzin walczyli o jej życie. Udało się.

Dziewczynka odniosła wiele poważnych obrażeń i urazów, m.in. głowy. Ma także uszkodzony nerw wzrokowy. Za kilka miesięcy czeka ją kolejna operacja, niestety uraz był tak poważny że dziewczynka ma ubytek kości czołowej.

Przed Blanką, rodzicami i lekarzami długa, kosztowna walka o powrót do zdrowia, do normalności. Teraz potrzebna jest również nasza pomoc.

Proszę pomóżcie mi wrócić do sprawności, abym mogła wrócić do domu,  pójść znowu do szkoły, bawić się z koleżankami  i cieszyć się dzieciństwem, aby moja mamusia mogła cieszyć się mną i tym że jestem – w imieniu dziewczynki apelują jej rodzice

 

Na stronie internetowej Pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Blanki. Każdy gest się ważny, Blanka na nas liczy!

 

6 KOMENTARZE

  1. Zanim osądzicie kierowcę to zapoznajcie się z sytuacją. W artykule nie ma nic na temat zaistniałej sytuacji a tu już huzia na Józia. Dziecko nie jest świadome wielu zagrożeń ale powinno być uczone czym grozi wejście na jezdnię bez upewnienia się że może bezpiecznie przejść natomiast jest uczone że na pasach ma pierwszeństwo. Żaden samochód a tym bardziej ciężarowy nie zatrzyma się na miejscu. Szkoda że dziecko musi ponieść konsekwencje błędów dorosłych.

  2. Żaden ubezpieczyciel nie lubi wydawać pieniędzy bo to jest dla niego strata. Odszkodowanie i jego wysokość wypłaca się na jakiejś podstawie. Żaden lekarz na dzień dzisiejszy nie określi uszczerbku na zdrowiu a to jest podstawa. Przy tego typu sprawach, najczęściej rozstrzygnięcie następuje w sądzie. Przy dobrym układzie przynajmniej 2 lata. Teraz nie ma co szukać winnych tylko trzeba pomóc Blance. Będzie potrzebowała długiej i kosztownej rehabilitacji. To silna dziewczyna i za nią stoimy MY!!! Armia Aniołów!!! Armia Aniołów dla Blanki już 21.08.2021 zagramy, zaśpiewamy, zatańczymy, może coś potniemy 😉 ZAPRASZAMY Na piknik rodzinny charytatywny. Wiele atrakcji dla dzieci.
    ZAPRASZAMY
    OSP KSRG KAWĘCZYNEK
    https://www.facebook.com/1032080563490833/posts/3571159539582910/?sfnsn=mo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię