Dzięki seniorom i przedszkolakom powstał Ogród Miłości

0

PIASECZNO W ramach Serdecznego Wolontariatu, w Przystani pod Klonami odbyły się cztery spotkania z udziałem przedszkolaków i seniorów, które zaowocowały stworzeniem niezwykłego działa – Ogrodu Miłości, który ma zachęcać do czytania książek


Spotkania miały sprzyjać międzypokoleniowej integracji. Miały też zachęcać dzieci do czytania. W akcję zaangażowała się Biblioteka Publiczna w Piasecznie, która na prośbę seniorów z Przystani pod Klonami ofiarowała piaseczyńskim przedszkolakom zestawy książek, prosząc nauczycieli o stworzenie kącików czytelniczych. Nauczyciele czytali swoim podopiecznym książki, wynotowując z nich zapamiętane przez dzieci sentencje, frazy czy fakty. Podczas pierwszego spotkania w Przystani pod Klonami dzieci wycinały serduszka, a podczas kolejnego – wspólnie z seniorami – naklejały na nich otrzymane od nauczycieli cytaty i opisy z książek. Na końcu serca zostały umieszczone pod muralem, który od listopada ubiegłego roku zdobi ścianę znajdującą się naprzeciwko Przystani pod Klonami.
W ten sposób powstał nasz Ogród Miłości – mówi Joanna Kondrat, koordynatorka akcji. – Naszym warsztatom towarzyszyła ciepła, rodzinna atmosfera. Myślę, że nie była to ostatnia taka akcja.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię