Dzień dziecka pełen atrakcji

0

W nadchodzący weekend nie zabraknie atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Trzymajmy kciuki za pogodę, bo zarówno w sobotę, jak i niedzielę nie powinniśmy narzekać na nudę

Lokalne samorządy stanęły na wysokości zadania i tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka przygotowały przebogaty program, adresowany do dzieci w różnym wieku. Ich ofertę uzupełniają między innymi: Planeta Zalesie, Auchan, oraz Dom Volvo przy ul. Puławskiej.

W niedzielę Piaseczno zmieni się w Miasto Dzieci

W niedzielę 2 czerwca w Piasecznie odbędzie się impreza Miasto Dzieci. Na Placu Piłsudskiego w godz. 12-19 będzie działał park rozrywki z dmuchanym placem zabaw i trampolinami. W Zakątku Kultury dla najmłodszych przygotowano przedstawienia teatralne. O godzinie 12.30 rozpocznie się spektakl „Mała Królewna” przygotowany przez Teatr Kufer, a o godzinie 14 spektakl „Beata co bajki wyplata”. Na godzinę 15.30 Ten Teatr zaprasza na „Skrzypaczki”, a o 17 Teatr Fuzja wystawi „Elmer słoń w kratkę”. W trakcie imprezy nie zabraknie spotkań z animatorami teatru oraz warsztatów dla dzieci.
Atrakcje czekają nas także na skwerze Kisiela, gdzie w godzinach 12-17 odbędzie się Cud Miód – Piknik Pszczeli. Zostaną również przygotowane warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami oraz atrakcyjne stoiska. Stoisko Wydziału Gospodarki Odpadami UMiG Piaseczno zaprasza na warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów oraz zabawę z nagrodami.

Konstanciński Park Zdrojowy zaprasza

Na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Park Zdrojowy będą czekać dmuchane zabawki, rodzinne warsztaty oraz występy artystów goszczących na scenie amfiteatru. Podczas pikniku o godz. 13 będzie można zobaczyć, występ „Świat według Czochera”, w wykonaniu Piotra Boruty, aktora, mima, clowna i brzuchomówcy, który przyjedzie ze swoim kudłatym, zabawnym przyjacielem Czocherem. O godzinie 14 odbędzie się koncert „Budyń Julka Tuwima”, a o godz. 15 pokaz taneczny grupy Tan for fun SP w Opaczy.
Park Zdrojowy odwiedzą również Pingwiny z Madagaskaru oraz papierowy teatr Kamishibai. W programie znajduje się także strefa zabaw podwórkowych, zawody sprawnościowe, warsztaty handmade i strefa przyjaciół zwierząt. Warto odwiedzić także obozowisko harcerskie, w którym Druhowie z ZHP Uroczysko Konstancin zaproszą gości do wehikułu czasu oraz na happening „Pokolenie wolności”. Będą także aktywności dla dzieci w wieku 6-10 oraz kawiarenka skautowa z harcerskimi pysznościami.

W Lesznowoli pikniki sołeckie i bajkowa niedziela

W sobotę o godzinie 14 na placu Zabaw w Łoziskach przy ul. Złotych Łanów rozpocznie się piknik rodzinny z animacjami dla dzieci, malowaniem buziek, watą cukrową i innymi atrakcjami. W Nowej Woli Dzień Dziecka będziemy świętować w niedzielę przy siedzibie OSP Nowa Wola od godziny 15. Wśród atrakcji przewidziano m.in. animacje dla dzieci, cyrk Szok, łódkę, pląsy w strażackiej pianie, malowanie buziek i dmuchańce. Tego samego dnia odbędzie się Dzień Dziecka w sołectwie Podolszyn. Na boisku nie zabraknie dmuchańców, fotobudki i pokazów straży pożarnej. Przewidziano także ognisko.
Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza wszystkie dzieci na darmową Niedzielę Bajkową. O godzinie 16 w filii GOK Lesznowola w Mysiadle będzie można zobaczyć spektakl „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu Teatrzyku TUP TUP.

W Tarczynie dla dzieci, mam i tatusiów

W gminie Tarczyn w nadchodzący weekend odbędą się trzy imprezy. W sobotę o godz. 14.30 przedszkole zaprasza na piknik rodzinny z animacjami, bańkami mydlanymi, tańcami z instruktorem, loterią fantową i wieloma innymi atrakcjami. Piknik odbędzie się także w strzelnicy myśliwskiej w Suchodole. Rozpocznie się już o godz. 9, a w programie imprezy przewidziano m.in. pokazy psów myśliwskich, pokazy sokolnicze, strzelnicę laserową, treningi strzeleckie.
W niedzielę od godz. 16 w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie wystąpi Mały Chór Miasta Tarczyna, Zespół Młodzieżowy i Soliści. W drugiej części imprezy przewiedziano spektakl poetycko-muzyczny Grupy Teatralnej „Płomienie”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych Karoliny Kieś.

Góra Kalwaria pamięta o Dniu Dziecka

Na Gminny Dzień Dziecka zaprasza także Góra Kalwaria. Od godziny 13 na terenie OSiR (obok basenu) rozpoczynamy zabawę wraz ze Studiem Piosenki. O godz. 13.25 odbędzie się pokaz iluzjonisty Macieja Kozłowskiego, który zachwyci nie tylko najmłodszych. O godz. 15 wystąpi zespół ludowy „Kalwarki”, a po nim zakręcą nam w głowie kuglarskie triki w wykonaniu Pawła Coolek Kuleszy. Ponadto w programie przewidziano występy taneczne, koncert piosenek dla dzieci oraz pokaz klubu karate Kyokushinkaikan „KIME”. Miłośników sztuki teatralnej zapraszamy na godz. 14.40 na spektakl „Rajska wyspa”. Wszystkich, którzy lubią sportową rywalizację zachęcamy zaś do wzięcia udziału w turniejach piłkarskich. Tradycyjnie nie zabraknie dmuchańców, odbędą się również pokazy WOPR, wozów strażackich oraz policji.

Zakupy, słodkości, Volvo i świat filmów

Ofertę samorządów uzupełni piaseczyńskie Centrum Handlowe Auchan, które 1 czerwca zamieni się w cukierkową krainę. Na najmłodszych w godz. 12-18 czekają warsztaty tworzenia bukietów z lizaków. Maluchy będą miały do dyspozycji lizaki o różnych smakach, materiały dekoracyjne, w tym sizal czy bibułę oraz sztuczne kwiaty.
Na Dzień Dziecka zaprasza także Dom Volvo przy ul. Puławskiej 558/560. W godz. 9-17 przygotowano dla najmłodszych zabawy z animatorami oraz konkursy. Do dyspozycji będzie także symulator jazdy Volvo. Imprezie będzie towarzyszyć grill oraz specjalna oferta na zakup samochodu.
Z okazji Dnia Dziecka przygotowano także dodatkowe atrakcje w Planecie Zalesie w Zalesiu Górnym. Oprócz bogatego parku tematycznego, w którym zgromadzono ponad 300 eksponatów ze świata filmów, najmłodsi spotkają ogromne „maskotki”, z którymi będzie można poskakać na trampolinie. Do dyspozycji gości Planety Zalesie jest także poduszka, na którą można skakać z wysokości, minigolf oraz plac zabaw.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię