Dzień Dziecka w Piasecznie

0

PIASECZNO Z okazji Dnia Dziecka na małych mieszkańców gminy Piaseczno czeka mnóstwo atrakcji. W niedzielę 29 maja 2022 roku centrum Piaseczna zmieni się w miasto dzieci.

Przed nami dzień atrakcji kulturalnych, gier, zabaw i animacji dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Atrakcje będą czekały na pl. Piłsudskiego, w Zakątku Kultury, Przystanku Kultura oraz na skwerze Kisiela.

Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało dwa spektakle w wykonaniu teatru Barnaby, muzyczne audycje, Akcję Sztaluga oraz mnóstwo gier i animacji. Do wydarzenia przyłączyli się również Wydział Gospodarki Odpadami oraz PWiK Piaseczno, które przygotowały stanowiska z warsztatami ekologicznymi. Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno zaprasza najmłodszych na dmuchaną zjeżdżalnię. Podczas wydarzenia Centrum Kultury w Piasecznie ogłosi wyniki i wręczy nagrody w konkursie “Muzyką malowane – Witold Maliszewski”. Ale Ubaw! startuje o godzinie 12.00. Na wszystkie atrakcje wstęp jest bezpłatny.

PWiK Piaseczno od godziny 12.00 zaprasza na rynek, gdzie odbędą się warsztaty z zakresu oszczędzania wody, czyli „Zostań wodnym EKOodkrywcą!” Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak wygląda obieg wody w przyrodzie, będą uczestniczy

w doświadczeniach w zakresie filtrowania, oczyszczania i uzdatniania wody, a także poznają sposoby jej oszczędzania w codziennym życiu! Co jeszcze czeka na młodych mieszkańców w tym wyjątkowym dniu? Warsztaty ekologiczne, a w nich m.in. sadzenie roślin, tworzenie eko czyścideł, malowanie plakatów ekologicznych, koło fortuny z nagrodami oraz wiele innych! Przewidziane są również drobne upominki dla odwiedzających stanowisko PWiK.

PROGRAM DNIA DZIECKA W PIASECZNIE:

RYNEK
12.00 – 17.00 Park Rozrywki / Piknik dla dzieci
Dmuchana zjeżdżalnia strażak (Urząd Miasta i Gminy Piaseczno)
Warsztaty „Zostań wodnym ekoodkrywcą” (PWiK Piaseczno)

ZAKĄTEK KULTURY
12.30 – 17.00 gry i zabawy, warsztaty dla dzieci, animacje

PRZYSTANEK KULTURA
17.00 „Piosenki z bajkowej krainy” koncert w wykonaniu uczestników zajęć emisji głosu Karoliny Benke

SKWER KISIELA
13.00 – Teatr Barnaby „Szary i Ruda” „Сірий та Руда”
14.30 – Witold Maliszewski dla dzieci – audycja muzyczna
16.00 – Teatr Barnaby „Tymoteusz wśród ptaków”
Warsztaty „Myśl globalnie i segreguj lokalnie” (Urząd Miasta i Gminy Piaseczno)
Akcja Sztaluga
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „MUZYKĄ MALOWANE – Witold Maliszewski”

Wydarzenia na FBwww.facebook.com/events/3220492908232822

 

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię