POWIAT 26 maja odbędzie się 7. już edycja akcji „Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego”. Celem przedsięwzięcia jest bezpłatna pomoc prawna dla osób będących w trudnej sytuacji finansowej


W najbliższą sobotę w godz. 9.30-14.00 Uczelnia Łazarskiego, znajdująca się w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43 (10 minut pieszo od stacji Metro Wilanowska), po raz kolejny zaprasza osoby zainteresowane bezpłatną pomocą prawną. Wykładowcy, absolwenci Wydziału Prawa oraz przedstawiciele kancelarii współpracujących z uczelnią pomogą zinterpretować dokumenty i rozwiązać prawne zawiłości. Specjaliści reprezentować będą różne dziedziny prawa m.in.: prawo pracy, spadkowe, rodzinne, administracyjne, gospodarcze, karne, czy prawo ochrony konsumentów.

Akcja ma również na celu uświadomienie społeczeństwu jakie są prawa i obowiązki wynikające z występowania przed sądem zarówno w charakterze powoda, świadka jak i oskarżonego tj. zwolnienie z opłat sądowych czy możliwości skorzystania z adwokata z urzędu. Osoby zainteresowane będą mogły również dowiedzieć się jak przeprowadzić postępowanie upadłościowe i złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

— Inicjatywy takie jak „Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego” są bardzo ważnymi wydarzeniami w kalendarzu Uczelni. Jest to realna pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej, wynikająca z potrzeby pomocy innym. To również dobry sposób na integrację lokalnej społeczności i poznanie jej problemów — mówi Ewelina Milan, prawnik, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Wydarzenie za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Warszawy, ale również całego województwa. W poprzednich edycjach z tej formy pomocy skorzystało ponad 1570 osób, którym porad udzieliło prawie 100 specjalistów.

— Osoby, które chciałyby skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów proszone są o zabranie wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do oceny sytuacji prawnej tj. umowy, akty notarialne, czy wyroki sądu, aby prawnik lub radca prawny mógł rzetelnie zapoznać się ze sprawą i pomóc rozwiązać dany problem – mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Patronatem Honorowym akcję objęli: marszałek województwa mazowieckiego i burmistrz dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Partnerami są: Kancelaria Radcy Prawnego Irena Kleniewska, Zespół Adwokatów, Doradców Restrukturyzacyjnych i Radców Prawnych „Prawnicy Pomagają”, Kancelaria Adwokacka Dawid Łącz, Kancelaria Prawna „Skarbiec” R. Nogacki Sp.k., Nosarzewski Kancelaria Radców Prawnych, Kancelaria Prawna Marta Bisińska, Kancelaria Prawna Magdalena Zawiślak & Partners in Law, M.Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR, Kawałko & Godlewski Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych S.C., Kancelaria Adwokacka Katarzyna Stopińska, Kancelaria Prawna Krzysztof Kurzeja.

Partnerzy Wspierający: Marlex Sp. z o.o., Bartexpo, Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Mazowieckie.

Patroni Medialni: Radio Plus, Kurier Południowy, Tygodnik Południe, Tygodnik „PASSA”,

Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego – www.absolwenci.lazarski.edu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię