Dzień Strażaka w Parku Zdrojowym

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W niedzielę 7 maja w Parku Zdrojowym odbędzie się impreza z okazji Dnia Strażaka. W programie szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym pokaz musztry paradnej z mażoretkami, koncert orkiestr dętych w amfiteatrze, pokaz ratownictwa medycznego i wystawa sprzętu ratowniczo-gaśniczego.


Wielka parada strażackich orkiestr dętych

Świętowanie zaczniemy od wielkiej parady orkiestr dętych, która rozpocznie się wymarszem o godz. 13.30 spod Centrum Handlowego „Stara Papiernia”. Paradne przejście orkiestr, wraz z pocztami sztandarowymi i strażackimi wozami bojowymi, zakończy się w Parku Zdrojowym, gdzie odbędą się wszystkie uroczystości i festyn.

O godz. 14.00 w amfiteatrze odbędzie się msza święta polowa. Po nabożeństwie o godz. 15.15 na placu przy amfiteatrze, podziwiać będziemy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato Warka oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Po pokazie musztry odbędzie się uroczysty apel oraz wręczenie odznaczeń dla druhów ochotników. Na zakończenie zaś koncert orkiestr dętych w amfiteatrze, które wykonają aranżacje znanych utworów popowych i rockowych.Dzień Strażaka w Parku Zdrojowym

Rodzinny piknik w Parku Zdrojowym

W Parku Zdrojowym już od przedpołudnia trwać będzie wielki piknik rodzinny, z atrakcjami dla dzieci i rodziców. Zabawy i konkursy dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, specjalne pokazy gaśnicze, konkursy strażackie, wystawa samochodów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego – to tylko część z licznych, zaplanowanych na ten dzień zajęć. Będzie też kiermasz, na którym będzie okazja do zakupu różnych wyrobów rękodzielniczych oraz produktów eko i bio.

Jubileusz 100-lecia OSP w Skolimowie

W tym roku przypada wyjątkowy jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Z tego względu tegoroczny Dzień Strażaka połączony jest z jubileuszem skolimowskich strażaków. Podczas oficjalnej uroczystości jednostka ze Skolimowa zostanie odznaczona  Złotym Znakiem Związku OSP RP – odznaczeniem nadawanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.

W 1917 roku, kiedy powstawała z inicjatywy mieszkańców Skolimowa Ochotnicza Straż Pożarna, strażacy mieli dwa konne wozy strażackie, garażowane w stodołach gościnnych gospodarzy. Dziś 40. osobowy zastęp skolimowskich strażaków wspierają dwa nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze, stacjonujące w pomieszczeniach własnej remizy. Oprócz walki z ogniem, skolimowscy strażacy usuwają skutki nawałnic, udrożniają ciągi komunikacyjne, jeżdżą do wypadków samochodowych, usuwają powalone drzewa, a także wypompowują wodę z zalanych budynków i terenów. W ubiegłym roku wyjeżdżali do około 80 akcji ratowniczych. Dzień Strażaka będzie okazją, aby im za ten wiek ratownictwa i pomocy podziękować.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię