Dzień Strażaka z orkiestrami i Strażakiem Samem

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wielka parada strażacka, pokazy musztry paradnej, pokazy akcji pożarniczych i ratownictwa medycznego, prezentacje samochodów i sprzętu strażackiego, jak również wielki kiermasz różnych produktów i wyrobów. To część atrakcji, która oczekiwać będą na przybyłych w niedzielę 13 maja do Parku Zdrojowego na Dzień Strażaka. Dla dzieci, specjalnie z tej okazji, pojawi się sam Strażak Sam.

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…

Musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia

Obchody gminnego Dnia Strażaka rozpocznie wielka parada strażacka, z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, pocztów sztandarowych i strażackich wozów bojowych. W Parku Zdrojowym przy amfiteatrze podziwiać będziemy pokazy musztry paradnej w wykonaniu tych orkiestr. Tam też odbędzie się uroczysty apel oraz wręczenie odznaczeń dla druhów ochotników. Na zakończenie zaś koncert na którym usłyszymy światowe przeboje w orkiestrowych aranżacjach.

Przyjedzie Strażak Sam

W Parku Zdrojowym pojawi się też Strażak Sam. Będzie prowadził zabawy i konkursy, będzie można zrobić zdjęcie ze Strażakiem Samem, otrzymać pamiątkową przypinkę. Dzieci, ale i dorośli, będą podziwiać pokazy gaśnicze przygotowane jednostki OSP, a także sprzęt i samochody strażackie. Będzie też kiermasz m.in. z produktami i wyrobami rękodzielniczymi, zabawkami, produktami eko i bio.

Jubileusz OSP w Kawęczynku

W tym roku Dzień Strażaka obchodzić będziemy w jubileuszowym roku 30-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku. W okresie trzech dekad kawęczyńscy ochotnicy wiele razy ratowali życie i dobytek mieszkańców, pomagali w sytuacjach zagrożenia, wspierali w codziennym trudzie. Będzie okazja, aby podczas Dnia Strażaka podziękować im za to zaangażowanie, poświęcenie i trud włożony w budowanie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Program Dnia Strażaka, 13 maja Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie:

12.00 – 17.00 Strażak Sam w Parku Zdrojowym: pamiątkowe zdjęcia, zabawy i konkursy z nagrodami
13.30 Parada z udziałem orkiestr dętych wraz z mażoretkami – spod Starej Papierni
do Parku Zdrojowego
14.15 Msza św. polowa w amfiteatrze
15.15 Musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie
15.30 Wręczenie odznaczeń dla strażaków
16.00 Musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia
16.15 Koncert orkiestr dętych w amfiteatrze – aranżacje znanych utworów popowych i rockowych

Na zdjęciu głównym OSP Kawęczynek fot. Andrzej Piętka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię