TENIS STOŁOWY W trakcie ostatniego turnieju Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym nie brakowało emocji. Kolejne rozgrywki już jutro w hali przy Sikorskiego


Salę Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odwiedził czterokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich Piotr Grudzień (na zdjęciu powyżej). Spotkanie z tak utytułowanym zawodnikiem było ogromną frajdą dla dzieci, które chętnie próbowały swoich sił przy stole z mistrzem. Do tego sportowiec wziął ze sobą olimpijskie medale, a możliwość zobaczenia ich z bliska powodowała niemałą ekscytację zarówno wśród młodych, jak i tych starszych uczestników zawodów.

W imprezie wystartowało łącznie 93 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach. W kategorii kobiet po raz siódmy (!) zwyciężyła Alicja Walasek, a tuż za nią sklasyfikowana została, trenująca na co dzień w Piasecznie, Kamila Klich. Kategoria dzieci tym razem padła łupem dziewczynki – Julii Balcerzak. W finale wygrała ona z Patrykiem Dubiniakiem, który dzięki zajęciu drugiego miejsca jest jednak w tej chwili liderem w kategorii dzieci. W juniorach Borys Massalski w decydującym meczu pokonał Kamila Dmowskiego z GKTS Wiązowna. Reprezentant Returnu po tym zwycięstwie wskoczył na pudło w „generalce” i jest już na trzeciej pozycji. Kategoria mężczyzn, pod nieobecność Rafała Suszyckiego, należała do dwóch panów – Damiana Świerczka i Krystiana Marka. Z dużą przewagą nad rywalami doszli oni do finału, w którym ostatecznie lepszy okazał się Świerczek. Nie lada niespodzianką okazał się fakt, że w kategorii open, czyli tej w której mogą grać zawodnicy występujący w profesjonalnych rozgrywkach ligowych, w finale również zagrała ze sobą ta sama para. W tyle pozostawili między innymi występujących w drugiej lidze Kamila Sitka i Jacka Szachnowskiego. W drugim pojedynku znów triumfował Świerczek i to on został największym wygranym 8 Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym.

– Poza tym w ostatnim miesiącu w loterii mieliśmy wyjątkowo dużą liczbę nagród do rozdania, a wśród nich były: voucher do restauracji Szara Eminencja, koszulka Tomasza Lewandowskiego (mistrz Polski, 2016), koszulka Filipa Szymańskiego (ćwierćfinalista Mistrzostw Świata w Ping-Pongu) czy szalik drużyny Bogoria Grodzisk Mazowiecki – mówi Maciej Chojnicki, organizator zawodów z UKS Return Piaseczno.Pamiątką po spotkaniu z gościem specjalnym była reprezentacyjna koszulka, którą wylosował Marek Słodkowski, a indywidualny trening z gwiazdą rozegrał Jakub Szczypek.

A już jutro w sali GOSiR odbędzie się kolejny turniej. Tym razem do Piaseczna, jako gość specjalny, zawita Piotr Chodorski – zawodnik drużyny Spójnia Warszawa występującej w Lotto Superlidze. Chodorski to wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kategoriach młodzieżowych. Dla zawodników będzie to ostatnia okazja na zdobycie punktów przed czerwcowym turniejem TOP-12, do którego awans uzyska 12 najlepszych zawodników z każdej kategorii.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię