Dzień Zawodowca w Platerówce

0

PIASECZNO W czwartek w Zespole Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie odbył się pierwszy „Dzień Zawodowca”. Wydarzenie ma rozbudzić w młodzieży pasje i zainteresować uczniów zawodami, które mogliby wykonywać po skończeniu szkoły


Uczestników wydarzenia przywitała Małgorzata Mardas, dyrektor placówki.
Chcemy, aby spotkanie z pracodawcami było dla naszych uczniów okazją do rozmów – mówiła. – Chcemy też, aby była to promocja naszej szkoły i tego, czym się zajmujemy. Liczę, że dzięki takim imprezom kompetencje uczniów będą się zwiększać. Proszę zostać z nami, na pewno będzie ciekawie…
Wicedyrektor Anna Zasowska podkreśliła, że to pierwszy „Dzień Zawodowca” w historii szkoły. – Mam nadzieję, że na stałe wpisze się on w nasz kalendarz – dodała.

Samo wydarzenie pomyślane było w ten sposób, że firmy z różnych branż przedstawiały uczniom swoją ofertę. Wśród prelegentów byli m.in. przedstawiciele biur podróży czy sieci hoteli. Było to dopasowane do profilu szkoły, a ściślej przedmiotów zawodowych w technikum, kształcącym techników hotelarstwa, obsługi turystycznej oraz techników eksploatacji portów i terminali. Zaczęło się od ciekawej prezentacji poświęconej zawodowi stewardesy (bądź stewarda). – Witamy na pokładzie Platerówka Air – powitał wszystkich prelegent, który dużo i ciekawie opowiadał o pracy na pokładzie samolotu.
Potem można było posłuchać o pracy rezydenta i animatora (prelekcję poprowadzili pracownicy biura Coral Travel Poland), po czym odbył się krótki występ artystyczny przygotowany przez uczniów. Ciekawa była też prelekcja przedstawiciela grupy hoteli Arche.
Ważne, aby praca była waszą pasją i aby sprawiała wam radość – zwrócił się do młodzieży Rafał Warda z Arche. – A w Arche pracują ludzie z pasją. Praca w hotelarstwie daje mnóstwo satysfakcji, myślę, że warto tego spróbować.

Prelekcji było oczywiście więcej. Po ich zakończeniu uczniowie mogli podejść do przedstawicieli poszczególnych firm (wiele było z naszego terenu) i zadawać im pytania.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię