Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego

0

W najbliższą sobotę, 16 czerwca w godzinach 10-15 na Uczelni Łazarskiego odbędzie się Dzień Zdrowia.

W godzinach 10 – 15 na terenie kampusu Uczelni Łazarskiego zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Świeradowskiej 43 (10 minut pieszo od stacji Metro Wilanowska) odbędzie się kolejna edycja „Dnia zdrowia Uczelni Łazarskiego”. Podczas wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły wykonać bezpłatne badania medyczne, a następnie odbyć konsultacje lekarskie i zweryfikować wyniki badań. Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość rozmowy i uzyskania porad od specjalistów klinicznych, terapeutycznych oraz osób propagujących zdrowy tryb życia.

„Dzień zdrowia” organizowany przez naszą Uczelnię co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy oraz osób z pobliskich miejscowości. Dotychczas przeprowadziliśmy w sumie około 4700 badań i konsultacji specjalistycznych” – mówi Ewelina Milan, koordynator Działu Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych. „Popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej, a także edukacja społeczeństwa to jedna z misji Uczelni Łazarskiego.”- dodaje Pani Ewelina.

Podczas tegorocznej edycji zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych w zakresie: pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej i terapii par. Zapraszamy do wykonania badań spirometrycznych, zbadania ciśnienia krwi oraz badania poziomu glukozy. Po raz kolejny w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci” najmłodsi w wieku od 9 miesięcy do 6 lat będą mogli skorzystać z profilaktycznych badań USG pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu w narządach wewnętrznych.

– Ambulans do przeprowadzania badań USG u dzieci należący Fundacji Mc Donalda cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy tego dnia mają możliwość wykonać bezinwazyjne i przede wszystkim bezbolesne badanie zdrowia swojej pociechy. Należy pamiętać, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie badaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja godziny wykonania USG – przypomina Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Dodatkowo osoby, które zdecydują się na udział w wydarzeniu będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, uzyskania porady ortodonty i higienistki z jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych w Europie. Dodatkowo, zapraszamy na kurs i pokaz pierwszej pomocy oraz trening techniki maszerowania z kijkami – Nordic walking.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię