Dziewczyny piły alkohol… na zamarzniętym stawie w parku

1

PIASECZNO Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Takie sytuacje mogą zakończyć się tragicznie. Szczególnie wtedy, gdy czynią to osoby pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w okresie zimowym często reagują i ostrzegają przed grożącym niebezpieczeństwem na lodzie. Niestety wciąż zdarzają się sytuacje zaprzeczające zdrowemu rozsądkowi. Tak było dzisiejszej nocy w Parku Miejskim w Piasecznie. Operator monitoringu przed godziną 1 w nocy na środku stawu zauważył trzy młode osoby, które urządziły sobie tam piknik.

Policjanci z wydziału prewencji natychmiast udali się we wskazane miejsce, a na widok policyjnego patrolu trzy młode dziewczyny postanowiły uciekać, lecz na niewiele się to zdało. Zostały zatrzymane na brzegu stawu. Spontaniczne spotkanie trzech osiemnastoletnich przyjaciółek tym razem szczęśliwie zakończyło się tylko mandatami karnymi za spożywanie alkoholu. Gdyby doszło do załamania się tafli lodowej, w pobliżu nie byłoby nawet komu wezwać pomocy!

– Pamiętajmy, grube, ciężkie, zimowe ubrania błyskawicznie nasiąkną wodą i utrudnią nam poruszanie się – przestrzegają policjanci. – Sytuacja może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie, szczególnie gdy towarzyszy temu alkohol.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię