Dziewczyny zamieszkają w odremontowanym mieszkaniu

6

GÓRA KALAWARIA W Górze Kalwarii przy ul. Budowlanych powstało wzorcowe mieszkanie chronione, przeznaczone dla osób usamodzielniających się po opuszczeniu domu dziecka lub rodziny zastępczej. W przedsięwzięcie zaangażowana była Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”.

Włodarzom powiatu piaseczyńskiego udało się zaangażować w przedsięwzięcie Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. I to organizacja wzięła na siebie wyszukanie sponsorów, którzy pokryli koszt przygotowania i przeprowadzenia remontu. Na zaproszenie fundacji wnętrza zaprojektowali architekci znani z telewizyjnych programów: Krzysztof Miruć i Anna Górka-Woźniak.

Mieszkanie, w którym realizujemy projekt, jest własnością Powiatu Piaseczyńskiego. Decyzję o skierowaniu do mieszkania wydaje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Rolą Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pęcherach jest prowadzenie tego mieszkania oraz zapewnienie jego mieszkańcom pomocy zależnie od potrzeb – w znalezieniu pracy, w załatwianiu spraw urzędowych, w prowadzeniu gospodarstwa domowego etc. – informuje Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. – Każda z osób ma indywidualnego Opiekuna Usamodzielnienia – dorosłą osobę wspierającą, samodzielnie wybraną.

Mieszkanie w Górze Kalwarii jest przeznaczone dla trzech dziewcząt. Każda z nich będzie miała oddzielny pokój. Jest wyposażone we wszystkie meble, sprzęt AGD, naczynia itp. Dzięki Fundacji i sponsorom jest także niezwykle funkcjonalne, nowoczesne i piękne.

Bardzo ważne jest, że mogliśmy przekazać, jeszcze w poprzedniej kadencji, mieszkanie na potrzeby wychowanków Domów Dzieci, czyli usamodzielniającej się młodzieży wchodzącej w dorosłość. To są młodzi ludzie, którzy zasługują na to co najlepsze, na rzeczy z najwyższej półki – mówi Ewa Lubianiec, Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego. – Dzięki tej pięknej i nowoczesnej aranżacji mieszkanie to wniesie do ich życia dużo większą wartość. Jestem pewna, że dzięki temu młodzież zyska wiarę, że ich życie może być tak piękne jak miejsce, które będzie ich domem w tym jakże ważnym życiowym momencie.

W niedzielę odbyło się oficjalne zakończenie projektu i przekazanie kluczy do pięknie i funkcjonalnie urządzonego mieszkania, w którym zamieszkają trzy dziewczęta. W uroczystości wzięli udział m.in. Jolanta Kwaśniewska , Ewa Lubianiec oraz burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

Źródło: piaseczno.pl

6 KOMENTARZE

  1. W uroczystości wzięli udział m.in. Jolanta Kwaśniewska , Ewa Lubianiec oraz burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.— Ktoś nie zmieścił się w kadrze?

  2. pani kwasniewska z mezusiem dostali od polakow tyle kasy to teraz moga laskawie oddawac .. otworzcie ludzie oczy socjalizm do niczego nie prowadzi

  3. @ zal nic nie zrozumiałeś !
    ” I to organizacja wzięła na siebie wyszukanie sponsorów, którzy pokryli koszt przygotowania i przeprowadzenia remontu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię