Dziś do Warszawskich Linii Turystycznych dołączyła piaseczyńska wąskotorówka

0

PIASECZNO Do Piaseczna można dziś po raz pierwszy można było dojechać specjalną linią 51, historycznym ikarusem z kolekcji Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Frekwencja dopisała i zarówno autobus jak i pociąg były pełne.

Autobus wyjechał około godz. 13 ze stacji przy metrze Centrum. Przemierzył plac Unii Lubelskiej, gdzie kiedyś zaczynał swój bieg pociąg kolei grójeckiej i zatrzymywał się przy metrze Wilanowska (dawny Dworzec Południowy), gdzie do 1969 roku znajdowała się parowozownia. Do Piaseczna przyjechał około godz. 14. Dwadzieścia minut później odjechał pociąg do Złotokłosu i Runowa, gdzie trwa piknik. Powrót przewidziano na godziną 18.00.
– Mamy komplet pasażerów, frekwencja dopisała – cieszy się Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej i zaprasza na kolejne wycieczki. Najbliższa już 4 maja, a później w ramach Warszawskiej Lini Turystycznej w kolejne soboty, aż do końca września. Autobus linii 51 z Centum będzie wyruszał o godz. 13. a ok. 14.30 z piaseczyńskiego dworca będzie odjeżdżać wąskotorówka.

AB/fot. ZTM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię