GÓRA KALWARIA Na dziedzińcu czerskiego Zamku Książąt Mazowieckich od dziś można poczuć realia życia w średniowieczu. Rekonstruktorzy będą gościli w warowni w każdy weekend


Do 6 maja gospodarzem zamku będzie Poczet Rycerski Herbu Fastolf oraz Stowarzyszenie Promocji i Odtwórstwa Kultury i Sportów Dawnych „Hanza”. Wszyscy przybyli mogą codziennie w godz. 11-19 zwiedzić zamek, w tym Komnatę Kasztelana i Tronową, i posłuchać, jak się niegdyś na zamku żyło. Na gości czekają także inne atrakcje: pokazy bojowe, namiot rycerski, zbrojownia i dyby zamkowe, tor łuczniczy i szermierka bezpieczną bronią treningową, średniowieczne gry planszowe i zabawy plebejskie, prezentacje wybranych rzemiosł, pokazy średniowiecznej mody, lektura romansów rycerskich a dla najmłodszych rysowanki.

Od majówki na zamku rozpoczną się weekendowe spotkania z „żywą” historią, podczas których rekonstruktorzy będą prezentowali kolejne epoki – od wczesnego średniowiecza (X wiek) po potop szwedzki (XVII w.). Majowym punktem kulminacyjnym będzie wielki turniej na dworze księcia Konrada, który odbędzie się 12 i 13 maja. Wstęp na zamek kosztuje 8 zł (bilet normalny) i 5 zł (ulgowy). Na turniej 10 i 5 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię