Dziś druga tura wyborów samorządowych

0

GÓRA KALWARIA/ PIASECZNO/ PRAŻMÓW Dziś w gminach: Góra Kalwaria, Piaseczno i Prażmów odbędzie się druga tura wyborów samorządowych na burmistrzów i wójta

W powiecie piaseczyńskim w gminach Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Tarczyn wybory na burmistrzów i wójta rozstrzygnęły się już w pierwszej turze. Dzieje się tak w przypadku gdy jeden z kandydatów zdobędzie poparcie ponad 50 proc. biorących udział w głosowaniu.
W Górze Kalwarii, Piasecznie i Prażmowie dopiero druga tura głosowania wyłoni osobę, która przez najbliższe 5 lat będzie pełnić najważniejszą funkcję w gminie. Przypominamy, że od piątku od północy do godziny 21 w niedzielę obowiązuje cisza wyborcza, podczas której nie można prowadzić agitacji.
W skali całego kraju II tura wyborów samorządowych odbędzie się w ponad 600 gminach. Wybory są prostsze, bo mamy wybór między dwoma kandydatami.
– Miejmy nadzieję, że komisje nabrały trochę doświadczenia podczas I tury i będą w stanie w miarę szybko wyniki podać, a my będziemy w stanie też stosunkowo szybko ogłosić wyniki wyborów – mówił podczas konferencji prasowej Szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.
Oznacza, to że i my wyniki głosowania w naszych trzech gminach poznamy prawdopodobnie już dziś wieczorem i będziemy mogli je opublikować na naszym portalu.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię