KONSTANCIN-JEZIORNA Dziś kolejna część jazzowej imprezy poświęconej pamięci Louisa Armstronga. Warto wybrać się do Parku Zdrojowego, wszak to jedna z największych imprez tego typu na Mazowszu. Wstęp wolny!


Na scenie wystąpią profesjonalne, znane i wielokrotnie nagradzane zespoły z całego kraju, a także z zagranicy. Wybitni muzycy, wirtuozi swoich instrumentów, legendy polskiej i europejskiej sceny jazzowej. W amfiteatrze będzie można usłyszeć klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska.

Co nas dziś czeka?

W  amfiteatrze o godz. 16.00 koncert rozpocznie Dixie Team, zespół jazzu tradycyjnego, który powstał w Mogilnie w 2015 r. z inicjatywy saksofonisty Waldemara Krystkowiaka. natomiast o godz. 17.30 na scenie zobaczymy legendę polskiego jazzu – zespół Old Timers. Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny, nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Powstał w 1965 r. w Warszawie i od ponad pół wieku plasuje się w ścisłej czołówce polskich, jazzowych zespołów. Zdobył prestiżowe nagrody, ma na swoim koncie wiele płyt oraz koncerty niemal w całej Europie. Nagrał również muzykę do filmów „Był Jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”, a także do spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim teatrze Ateneum.

Festiwal zakończy European Connection (godz. 19.00). Międzynarodowa grupa doskonałych muzyków koncertujących na całym świecie. W jej skład wchodzą znani i cenieni jazzmani z Polski, USA, Holandii i Szwecji.

W konstancińskim amfiteatrze wystąpią, m.in. Claus Jacobi, wybitny holenderski saksofonista, który słynie z kultywowania tradycji starych mistrzów jazzu tradycyjnego, a także amerykański wirtuoz trąbki Troy Anderson. Jak nikt inny potrafi naśladować brzmienie legendarnego Louisa Armstronga.

Program wydarzenia

Niedziela, 16 lipca

  • godz. 16.00 Dixie Team,
  • godz. 17.30 Old Timers,
  • godz. 19.00 European Connection.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię