Dziś gramy razem do końca świata i jeden dzień dłużej! 32. finał WOŚP

0

POWIAT W Piasecznie, Górze Kalwarii, Konstancinie-Jeziornie już dziś odbędzie się szereg wydarzeń związanych z 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zbiera pieniądze na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób płuc u dzieci i dorosłych, którzy ucierpieli na skutek koronawirusa. Wolontariusze już od wczesnych godzin porannych dzielnie przemierzają ulice naszego powiatu

 

W Piasecznie zaplanowano mnóstwo wydarzeń kulturalnych, podczas których będą zbierane pieniądze do puszek. W sobotę i niedzielę z ruchu został wyłączony parking przy ul. Sierakowskiego, a sama Sierakowskiego będzie nieprzejezdna w niedzielę w godz. 17-21. Ale tak naprawdę wydarzenia związane z WOŚP zaczęły się już w piątek 26 stycznia. W Klubie Kultury w Józefosławiu odbył się koncert zespołu Czarnina (początek o godz. 20).  Ale najwięcej będzie działo się oczywiście w niedzielę.

Wystąpi Łukasz Zagrobelny z zespołem Łysa Góra. Planowane jest także „Światełko do nieba”.

W Klubie Kultury w Józefosławiu zaplanowano „Klubowe bajeczki. Pokaz iluzji” (godz. 12), w Klubie Kultury w Zalesiu Górnym o godz. 13 zostaną zaprezentowane prace przeznaczone na licytację, zaś wielki koncert finałowy rozpocznie się o godz. 17.30 na parkingu przy Sierakowskiego w centrum miasta. Wystąpi Łukasz Zagrobelny z zespołem Łysa Góra. Planowane jest także „Światełko do nieba”. Finałowi WOŚP towarzyszy także turniej siatkarski. Początek o godz. 9 w CEM.

W Konstancinie-Jeziornie w organizację 32. finału WOŚP zaangażowany się przede wszystkim KDK i GOSiR.

Zaplanowano liczne koncerty, warsztaty i bieg rodzinny. Ale po kolei. Niedzielny koncert finałowy WOŚP rozpocznie się o godz. 15 w Hugonówce. Na scenie wystąpią zespół harcerski Chaszcze i Gąszcze, wokaliści ze Studia Piosenki Diany Świder-Siepielskiej, hiphopowcy Adi SKL i Pinky GPM, Wojtek Ezzat, Patrycja Modlińska, Robert Osam-Gyaabin i Tomasz Oszukowski, a także grupa Needle of Joy.

W programie także spotkanie z aktorką Katarzyną Warnke oraz pokazy taneczne uczniów ze SP nr 6 w Opaczy, szkoły No Bell i Szkoły Dance Class oraz seniorów z Grupy ER-nesta. Będzie można także wziąć udział w warsztatach rodzinnych, turnieju brydża sportowego dla par, warsztatach rapowania i grze zespołowej. A do tego: wozy strażackie, pokaz fryzjerstwa i teatr ognia. Imprezę zwieńczy o godz. 20 „Światełko do nieba”. W tym samym czasie sporo będzie działo się także na hali GOSiR-u przy Żeromskiego. Rozegrany zostanie tam turniej tenisa stołowego, a w Parku Zdrojowym odbędzie się 3. Bieg Rodzinny „Policz się z cukrzycą”. Start o godz. 14 przy pomniku Jana Pawła II (zapisy od godz. 12.30). Lodowisko w parku też tego dnia będzie bezpłatne. W zamian można wrzucać datki do puszek.

W Górze Kalwarii finał WOŚP będzie odbywał się w różnych miejscach. Finał rozpoczął się w sobotę koncertem w Ośrodku Kultury przy ul. Białka. Czterogodzinny blok zdominowali hip-hopowcy.

W niedzielę finał zapoczątkuje WOŚP-owe morsowanie z sauną, jaccuzzi i ogniskiem w Baniosze (o godz. 10). O tej samej godzinie w hali OsiR-u ruszą animacje i pokazy młodzieżowej drużyny z Pęcławia. Na dzieci będą czekały też bezpłatne dmuchańce. O 13 zaplanowano pokaz iluzjonisty. Zaś o godz. 14 wystartuje 3. Bieg WOŚP Policz Się z Cukrzycą (start i meta obok hali OsiR). O 15 wystąpi zespół Urzeczeni, zaś o 17 rozpocznie się Karnawałowy kurs tańca użytkowego.

W Lesznowoli finały WOŚP odbywały się do tej pory w SP w Mrokowie. Tegoroczny finał odbył się jednak wcześniej. Podczas akcji udało się uzbierać prawie 23 tys. zł.

W Tarczynie 32. finał WOŚP odbędzie się w Sali Rembertów przy ul. Strażackiej 108. Początek w niedzielę o godz. 10. W programie liczne atrakcje: koncerty, zajęcia taneczne, licytacje, a na końcu – około godz. 20 – tradycyjne „Światełko do nieba”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię