Dziś gwiazdą wieczoru Elżbieta Adamiak z zespołem

0

PIASECZNO VIII Festiwal Piosenki Dołującej odbędzie się, ale w odchudzonej postaci. Ze względu na pandemiczne ograniczenia nie będzie w tym roku konkursu. Festiwal rozpocznie się 5 września o godzinie 19.00 występem Hawajskich Pierników z gośćmi. Głównym wydarzeniem Festiwalu będzie recital Elżbiety Adamiak z zespołem.

Smutek – to radość inaczej – oto motto festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Dla rozjaśnienia ponurości dodał on także komentarz; Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny – jest właściwie wstępnie wesoły. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród twórców – uczestników konkursu jak i publiczności, która coraz tłumniej przybywa z całej Polski. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Piaseczno.

Elżbieta Adamiak, prywatnie żona Andrzeja Poniedzielskiego, na scenie zadebiutowała w 1974 w łódzkim środowisku studenckim. Współpracowała ze znanymi postaciami i grupami ballady poetyckiej oraz piosenki turystycznej (Nasza Basia Kochana, Wolna Grupa Bukowina). Piosenkarka jest laureatką wielu festiwali, często występowała poza granicami Polski i wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych, których tytuły zazwyczaj nawiązywały do tekstów z jej piosenek: „Znają mnie z jesiennej strony” (1975), „Irena Santor zaprasza” (1977), „Jesienna zaduma” (1977), „Szare piosenki Elżbiety Adamiak” (1980), „Niepoprawna” (1985), „Prośba o nadzieję” (1989).

5 września, godz. 19:00
VIII FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ
ELŻBIETA ADAMIAK Z ZESPOŁEM
HAWAJSKIE PIERNIKI i GOŚCIE
Żabieniec, Uroczysko Zimne Doły. Wstęp wolny
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/311349349979636/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię