Dziś na Ursynowie ruszył mobilny punkt wykonujący testy na obecność wirusa SARS-CoV-2

0

Przy urzędzie dzielnicy Ursynów od dziś działa mobilny punkt do wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Warszawski Oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA, jako kolejny, wdrożył pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” właśnie uruchomiono na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 61 w Warszawie.

Jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Skuteczne okazały się zorganizowane m.in. w USA czy Niemczech, punkty pobrań typu „Drive-Through”, polegające na przygotowaniu miejsca dedykowanego tylko i wyłącznie pobraniu materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2 w tzw. mobilnych punktach pobrań. Bazując na doświadczeniach z tych skutecznie wdrożonych rozwiązań, DIAGNOSTYKA zaproponowała organizację punktów pobrań, zorganizowanych w specjalnych namiotach „Drive&Go-Thru”. Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla osób korzystających oraz obsługującego go personelu medycznego.

CZYTAJ TAKŻE:  Wiemy, ile gmina wydała na walkę z pandemią koronawirusa. Kwota robi wrażenie

Kolejny – po Łodzi – mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczął właśnie pracę w Warszawie przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61, na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00.

Badanie można zakupić wyłącznie online na stronie DIAGNOSTYKI. Po zakupie otrzymujemy specjalny numer, który okazujemy przy badaniu. W punkcie pobrań obowiązuje kolejność przybycia. Personel medyczny pobiera wymaz z nosa i pozostaje tylko oczekiwanie. Wynik sprawdzamy na stronie internetowej ( czas oczekiwania ok. 72 h).

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Współpraca z SANEPIDem przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich.

CZYTAJ TAKŻE:  Wiemy, ile gmina wydała na walkę z pandemią koronawirusa. Kwota robi wrażenie

Cena badanie to 584 zł, pracownikom medycznym w ramach programu sponsorskiego testy wykonywane są bezpłatnie.

Źródło: diag.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię