Dziś na Zamku w Czersku…wojowie, kmiecie i niewiasty

0

GÓRA KALWARIA Na Zamku w Czersku od początku wakacji co weekend odbywają się imprezy z cyklu „Historia Viva”. Dziś będzie można również posłuchać jazzu, od 16.00 rusza Jazz na Zamku

„Historia Viva” to cykl, w ramach którego w kolejne weekendy do końca września 2020 roku na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku zobaczymy  życie codzienne, a także wojnę i pokój w różnych epokach historycznych.
Dziś od 11.00 do 17.00 Piknik archeologicznyDrzewiej czyli dawniej – archeologia eksperymentalna. Gospodarzami na zamku będą wojowie, kmiecie i niewiasty. Pokażą swoją odzież i sposoby jej wykonywania, a także broń oraz narzędzia i sprzęty codziennego użytku. Można będzie zobaczyć m.in. pieczenie podpłomyków czy warzenie soli.

Kolejne spotkania na Zamku w Czersku:
SIERPIEŃ
29-30.08 – Wiek Złoty versus Wiek Wojny (XVI/XVII w.)
WRZESIEŃ
5-6.09 – Wiek Złoty versus Wiek Wojny (XVI/XVII w.)
12-13.09 – Poczet rycerza Miecława (XIV w.)
20.09 – Europejskie Dni Ddziedzictwa w Czersku

Dziś w zamkowych murach również uczta dla wielbicieli jazzu. O 16.00 koncert z cyklu Jazz na Zamku. Tym razem usłyszymy „Miłość, zdrada i cały ten jazz…”, zespół w składzie: Bożena Zalewska (wokal), Wojciech Gogolewski (fortepian), Wojciech Zalewski (kontrabas), Adam Lewandowski (perkusja). Kolejne spotkanie z jazzem za tydzień w niedzielę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię