Dziś Pani Marianna kończy 105 lat!

0

GÓRA KALWARIA Marianna Zapaśnik, mieszkanka Parceli skończyła 105 lat. W piątek życzenia przyjęła od władz gminy. Z kwiatami gościł burmistrz Arkadiusz Strzyżewski wraz ze swoim zastępcą Mateuszem Bajem

To było spotkanie aż pięciu pokoleń. Pani Marianna ma troje dzieci, ponad 20 wnuków i prawnuków i… praprawnuczkę, ośmiomiesięczną Marysię.
Marianna Zapaśnik urodziła się w 28 lipca 1914 roku, w dniu wybuchu I wojny światowej. Początkowo mieszkała w Dębówce (miejscowość przy DK50, pomiędzy Górą Kalwarią a Grójcem). Do Góry Kalwarii przeprowadziła się podczas II wojny światowej. Przez kilkadziesiąt lat pracowała w gospodarstwie rolnym.
– Zawsze powtarzała, że najważniejsze są praca i rodzina. Przyświecała jej też dewiza „Bóg, honor, ojczyzna” – podkreśla córka pani Marianny, Anna Klimek.
Seniorka rodu cieszy się dobrym zdrowiem, choć w ostatnich latach miała wylew i zapalenie płuc. Jaka jest recepta na długie życie? Rodzina jubilatki wskazuje na zdrową dietę. 105-latka najchętniej je kaszę jaglaną, siemię lniane i zupy warzywne.

AB

źródło i fot. facebook/gminagorakalwaria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię