Dziś piaseczyński jarmark pod znakiem kultury żydowskiej

2

PIASECZNO Dzisiejszy XIV Jarmark Piaseczyński obędzie się pod hasłem „Shalom Piaseczno” i ma przypomnieć o dawnych mieszkańcach miasta, którzy przed 1939 rokiem stanowili w Piasecznie najliczniejszą grupę etniczną.


W  godz. 12–19 na piaseczyńskim rynku pojawią się kramy z różnościami. Wśród nich będą stoiska twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła, kuchni regionalnej, a na scenie plenerowej zaprezentują się ciekawi wykonawcy, m.in. grający muzykę klezmerską z okresu międzywojennego. Oprócz Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej wystąpią takie zespoły jak Sholem z Krakowa (godz. 14) czy Chanajki z Białegostoku (godz. 18). W „żydowskim miasteczku” odbędą się warsztaty z kultury żydowskiej, w tym tańca izraelskiego, degustacje kuchni żydowskiej, spektakl dla dzieci, gry i animacje oraz wystawa plenerowa. Będzie też można usłyszeć opowieści o chasydach z Piaseczna i obejrzeć interesujące wystawy fotograficzne. Sporo wydarzeń zaplanowano także na stacji kolejki wąskotorowej. Tam na wszystkich chętnych będzie czekała drezyna i wycieczka po modelarni.

TW

2 KOMENTARZE

  1. SHOLEM pozdrowienia dla nich za piękny występ / zespół nie zanany / muzyka raczej BARDZO MAŁO ZNANA / —-dla organizatorów podziękowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię