Dziś porzeczki, jutro kompleks sportowy z basenem

2

PIASECZNO Wczoraj gmina na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego nabyła nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnej działkę przy ul. Chyliczkowskiej (dziś rosną na niej porzeczki), przeznaczoną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi turystyki i rekreacji z zielenią towarzyszącą.

Nieruchomość przekazana gminie na podstawie „Ustawy o zagospodarowaniu nieruchomościami rolnymi skarbu państwa” przeznaczona została na cele związane z realizacją inwestycji infrastrukturalnych służących wykonywaniu zadań własnych gminy w zakresie kultury i kultury fizycznej.

Zgodnie z aktem notarialnym nabywca będzie miał 10 lat na realizację inwestycji zgodnej
z powyższym celem.
– Chcemy wykorzystać tę nieruchomość pod budowę nowego kompleksu sportowego, z wyczekiwanym przez mieszkańców nowoczesnym krytym basenem – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Wpisaliśmy to zadania do przyjętej niedawno zaktualizowanej strategii rozwoju gminy oraz projekt strategii rozwoju sportu – dodaje burmistrz.

W najbliższym czasie gmina planuje przeprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tego terenu, aby dostosować teren do swoich potrzeb i stworzyć miejsce pod zaplanowany obiekt. Niezbędna będzie także rezerwacja środków
w budżecie na przygotowanie koncepcji zabudowy – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Wraz z 9 hektarową nieruchomością, której wartość szacuje się na ponad 10 mln zł, gminie przekazano lokale mieszkalne wraz z budynkami przynależącymi i udziałami w gruncie. Są to nieruchomości położone w Głoskowie PGR, Wólce Pęcherskiej, Runowie, Pęcherach Łbiskach PGR i Piasecznie. Niestety lokale te są w większości w bardzo złej kondycji, a do tego zamieszkałe przez lokatorów. Będziemy musieli w nie zainwestować i zaopiekować się mieszkańcami, jednak taki był warunek Agencji Nieruchomości Rolnej, która przekazała samorządowi swój majątek na terenie gminy Piaseczno.

źródło: piaseczno.eu

2 KOMENTARZE

  1. To już wiem jaka wiadomość czeka nas za 10 lat: gmina musi oddać działkę ANR ze względu na niezrealizowanie zobowiązań zapisanych w akcie przekazania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię