Dziś w raporcie spadek zakażeń

1

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 06.12.2021 godz. 10:30

Liczba zakażonych: 127
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 6,70

Liczba przypadków śmiertelnych: 0:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną 4180
Liczba wykonanych testów: 426
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 134

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych: 13 250

Liczba przypadków śmiertelnych: 25
17 – choroby współistniejące
8– COVID

 

Metodologia

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Policja odzyskała furgonetkę. Ważny szczegół zwrócił uwagę dzielnicowego

1 KOMENTARZ

  1. „Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem…” Fałsz. Test PCR nie moze wykryć wirusa sars-cov2 ponieważ ten nie został wyizolowany. A to oznacza, że nikt nie wie jaką ma budowę. Markery w teście PCR zostały „wymyslone” na podstawie domniemania że kowid wyglada tak, a nie inaczej. W rezultacie test nb. nieprzeznaczony do diagnostyki, podaje wynik zawsze fałszywy.To jest, pszepaństwa, wspólczesna nauka na smyczy farmaceutyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię