Dziś wracają rowery miejskie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Już dziś rusza kolejny sezon Konstancińskiego Roweru Miejski, który wraca na ulice po zimowej przerwie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 70 jednośladów, ustawionych na 6 stacjach. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne.

Operator bez zmian

Konstanciński Rower Miejski to 70 jednośladów i sześć stacji: Klarysew, Mirków, Stary Ratusz, Grapa, Skolimów i Park Zdrojowy. W tej ostatniej lokalizacji wypożyczymy także rowerki dla dzieci. Operatorem systemu w 2020 r. będzie ponownie firma „Nextbike Polska”, która wygrała ogłoszony przez Urząd Miasta i Gminy przetarg. Za uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację KRM samorząd w br. zapłaci 377 863,38 zł.

Od 1 marca

Po zimowej przerwie jednoślady na konstancińskich ulicach pojawią się już 1 marca. Zasady korzystania z KRM pozostają bez zmian. Rower może wypożyczyć każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13–18 lat muszą mieć zgodę rodzica). Wystarczy zarejestrować się w systemie, np. na stronie internetowej, i zasilić indywidualne konto kwotą co najmniej 10 zł, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować osoby, które posiadają już konto w „Nextbike”.

Cennik wypożyczeń

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne . Za czas do godziny zapłacimy – 1 zł, za drugą godzinę – 3 zł, trzecią – 5 zł, a za każdą następną – po 7 zł. Z rowerów można korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu aż do 30 listopada.

Przypominamy! Rowerem można poruszać się po terenie gminy Konstancin-Jeziorna, lub dojechać do Warszawy lub Piaseczna i tam zwrócić go na jednej ze stacji Veturilo lub Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. Systemy rowerowe tych miast są ze sobą całkowicie kompatybilne.

Ponad 26 tys. wypożyczeń

Z Konstancińskiego Roweru Miejskiego można korzystać od 2014 r. W latach 2017–2019 liczba wypożyczeń wyniosła łącznie ponad 26 tys. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 2,3 tys. użytkowników. Więcej informacji na stronie: www.konstancinskirower.pl.

Źródło: www.konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię