Dziś za darmo, jutro zapłacimy

8

PIASECZNO Od początku sierpnia właściciele samochodów elektrycznych mogą cieszyć się z bezpłatnej stacji ładowania. Dziś jeszcze koszty pokrywa gmina, ale wkrótce to się zmieni

Stacja zlokalizowana na dużym parkingu przy ulicy Sierakowskiego pozwala na naładowanie samochodu elektrycznego w czasie krótszym niż 1 godzina. Stwarza możliwość ładowania dwóch samochodów jednocześnie, jednego prądem stałym o mocy 40 kW i drugiego prądem zmiennym o mocy 22 kW. Jest bardzo prosta w obsłudze, z panelem informacyjnym na płycie czołowej.
Na etapie pilotażu koszty ładowanie samochodów elektrycznych pokrywa gmina, ale docelowo ładowanie będzie płatne. Obecnie, trwają prace nad wyłonieniem operatora stacji, który m.in. będzie zajmować się sprzedażą usług ładowania. Czy dużo osób korzysta ze stacji? Od 30 lipca zarejestrowano 77 udanych transakcji Łącznie zużyto 544,112 kWh, jeśli pomnożymy to przez 0,51 zł (1kWh) to koszt poniesiony przez gminę szacuje się na 277,50 zł

AB

8 KOMENTARZE

 1. Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie wydano publicznne pieniądze do ładowania prywatnych,firmowych aut? Na całym swiecie jest to komercyjna usługa,ale załużmy,że kreatywna “księgowość” wytłumaczy się…Podana kwota 277 zł ? A,gdzie np.opłata za moc zamówioną potrzebną do szybkiego ładowania(1-2 tys./mies.)? Ciekawy jestem na jakiej zasadzie udostępniona zostanie ta gminna infrastruktura prywatnemu operatorowi,której obrót wynosi kilkaset zł,a koszty z obsługą kilka tys.?

 2. Gmina powinna promować swoich mieszkańców. Można do tego celu wykorzystać kartę mieszkańca Piaseczna.
  Osoby te płacą w gminie podatki nie powinny być obciążane dodatkowymi kosztami komercyjnymi energii pobranej do ładowania pojazdów elektrycznych i hybryd PHEV. Mieszkaniec Piaseczna powinien być rozliczny po kosztach energii, bez narzutów komercyjnych.
  Powinno promować się ekologię. Uwzględniane powinny być zarówno pojazdy elektryczne jak i hybrydy z możliwością ładowania (PHEV). Komercyjna cena z sieci GreenWay ponad 2 zł za kWh. całkowicie wypacza sens posiadania samochodu elektrycznego. Tak więc do przemyślenia dla Włodarzy miasta i gminy Piaseczno – POMÓŻCIE LUDZIOM BYĆ PRO EKOLOGICZNYMI. Nie na wszystkim trzeba zarabiać. Wystarczy nie tracić a będziemy mieć lepsze powietrze.

  • Jeżeli Włodarze miasta są zainteresowani służę pomysłami rozwiązania tego problemu dla obopólnej korzyści, zarówno mieszkańców jak i gminy.

  • Coś ściemniasz!!! Chcesz być ekologiczny maszeruj z buta te 200m do przystanku.Kto ma dopłacać do Twojej psełdo ekologii.Utylizacja akumulatorów to ogromne koszta…Zamiast chodzić na bieżni4e w siłowni przejdz się do pracy albo przystanku mza,pkp…?Bo ktoś powie-jestem ekologiczny,pracuję online: zapłać za mój internet bo nie dymię(?) Utopia.

 3. Samochód elektryczny w Polsce produkuje tyle samo CO2 co spalinowy. Bez zmiany struktury produkcji energii węgiel kamienny/węgiel brunatny samochód elektryczny to tylko kosztowna fanaberia w niczym nie polepszającą jakości powietrza. Jeśli już chcemy żyć w lepszych warunkach to zacznijmy wykonywać rzeczywiste ruchy a nie pozorowane. Podrzucę kilka pomysłów: rower, ograniczyć konsumpcjonizm, ograniczyć zużycie energii elektrycznej a nie powiększać np przez samochody elektryczne i klimatyzatory. A tak to zwykły populizm

  • Dokładnie tak jest,może z minimalnym wyjątkiem-gdyby była to znacząca ilość 40-60% pojazdów,smoga by nie było w wielkich aglomeracjach

  • Nie róbmy więc nic. Czy myślisz,że w spalinach jest tylko CO2 ? Przeczytaj wpis mojpodpis z 18:27. Czy myślisz, że bez zachęty będzie te 40-60 % pojazdów? Nikt nie chce aby ktokolwiek dopłacał do czegokolwiek (czy widziałeś gdzieś taką propozycję?). Po prostu nie należy tych ludzi obciążać dodatkowymi kosztami. Przywrócić zachęty do produkcji zielonej energii i będziemy szli w dobrym kierunku. Przeciętna instalacja fotowoltaiczna dla domku wytwarza ok 10 tys kWh. rocznie, a rodzina tam mieszkająca zużywa od 5-6 tys kWh. Zresztą każdy może mieć swoje zdanie. Nie trzeba wszystkiego negować, ale pomyśleć co można zrobić by było lepiej. Poza tym to już istnieje i to jest fakt dokonany. I to by było na tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię