LESZNOWOLA Pierwotnie miała wystąpić jako gwiazda pikniku parafialnego w Starej Iwicznej, ale do koncertu ostatecznie nie doszło z powodu obfitych opadów deszczu. Tydzień później nie było już jednak żadnych problemów żeby Edyta Geppert zaprezentowała swój niezwykły talent lesznowolskiej publiczności


Zgodnie z oczekiwaniami kościół w Starej Iwicznej wypełniony był w ostatnią niedzielę po same brzegi. Edyta Geppert, w towarzystwie akompaniatorów, zaprezentowała niezwykle stonowany, nastrojowy i poruszający repertuar. Uderzać mogła przede wszystkim szczerość płynąca z ust artystki, której głos przepełniony był tego wieczoru czasem żalem, czasem nostalgią, a czasem zwykłym ludzkim gniewem na bolesną niekiedy prozę życia.

Edyta Geppert od lat śpiewa z powodzeniem teksty najwybitniejszych polskich autorów całą sobą, a jej osobiste, nierzadko bolesne, doświadczenia życiowe dodatkowo uwiarygadniają płynący ze sceny przekaz. Mimo to, pod koniec koncertu zabrzmiał jej największy przebój „Och życie, kocham cię nad życie” do słów zmarłego niedawno Wojciecha Młynarskiego, który tchnął w całość występu istotną nutę optymizmu. W trakcie koncertu przypomniano również myśli Ojca Świętego Jana Pawła II, a publiczność nagrodziła występ Edyty Geppert owacją na stojąco.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię