Egipskie ciemności doskwierają mieszkańcom. Co z obiecaną latarnią?

0

LESZNOWOLA/PIASECZNO Latarniana saga w Łoziskach trwa już prawie pół roku. Lampa uliczna u zbiegu Leśnej i Gwiazdy Polarnej, jedyna w tej okolicy, została uszkodzona przez samochód na początku grudnia. Do tej pory nikt jej nie odtworzył


Dzień po tym, jak w latarnię uderzyło auto firmy przewozowej, przekrzywiony słup zdemontowano. Niestety, do tej pory, mimo obietnic, nie zastąpiono go nowym. Była to jedyna latarnia w okolicy, a ponadto bardzo ułatwiała wyjazd z pobliskiego osiedla domów jednorodzinnych.
Nie możemy doprosić się zarówno w gminie Lesznowola, jak i w gminie Piaseczno jej odtworzenia – mówi pani Beata, jedna z mieszkanek. – Tak naprawdę trudno powiedzieć, w czym tkwi problem, bo kierowca który staranował lampę na pewno był ubezpieczony…

Z naszych ustaleń wynika, że latarnię, która stała na terenie gminy Lesznowola, ma odtworzyć gmina Piaseczno. Przymiarki do tego trwają od miesięcy.
Niedawno podpisaliśmy umowę na odtworzenie 60 latarni. Teraz sukcesywnie będą one montowane – zapewnia Tomasz Pawlak, naczelnik wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Wiemy, że wykonawca zamówił już części. Obecnie czekamy na dostawę słupów. Jak wszystkie elementy zostaną skompletowane, rozpoczną się prace montażowe. Do końca tego miesiąca latarnia u zbiegu Leśnej i Gwiazdy Polarnej powinna zostać odtworzona.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię