Egzotyczny duet, egzotyczna muzyka

0

GÓRA KALWARIA Festiwal Warszawa Singera zagości w Górze Kalwarii po raz trzeci. W najbliższą niedzielę o godz. 18 na scenie przy ul. ks. Sajny 14 zagrają bracia Oleś. Zaprezentują najnowszy projekt muzyczny „Spirit of Nadir”


Duet braci Oleś to zjawisko istniejące na polskiej scenie muzycznej niemalże dekadę i systematycznie wymykające się próbom zaszufladkowania. Nie da się zaprzeczyć, że kontrabas i perkusja braci stanowią oś wymarzonej sekcji rytmicznej: świadczą o tym zachwyty krytyków i długa seria płyt nagrywanych ze światowej klasy gwiazdami jazzu i nie tylko. Równocześnie jednak pod własnym szyldem Oleś DUO od wielu lat prowadzą poszukiwania brzmień równie wysmakowanych, co niepospolitych. Ich duet – wyłącznie na kontrabas i perkusję – zachwyca przy tym zarówno bogactwem dźwięków, jak i rozległością tworzonych w ten sposób światów.

Ich najnowszy projekt „Spirit of Nadir” to opowieść z elementami muzyki arabskiej, jak i hinduskiej, swoista podróż duchowa, opowieść o świecie marzeń i wyobrażeń, tajemnic i fascynacji. Projekt ten był dotąd prezentowany na żywo prapremierowo z okazji wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na festiwalu Singera w Warszawie.

Wstęp 15 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię