Ekolodzy uniemożliwiają polowania na dziki

10

PRAŻMÓW Koło Łowieckie „Zalesie” przedstawiło plan polowań zbiorowych, podczas których przewidziany jest m.in. sanitarny odstrzał dzików. Spotkało się to z żywą reakcją ekologów, którzy w poprzednią sobotę zablokowali łowczym samochód, uniemożliwiając wyjazd do lasu


Plan polowań zbiorowych został udostępniony m.in. na stronie internetowej gminy Prażmów. Pierwsze z nich miało odbyć się w ubiegłą sobotę. O planach myśliwych dowiedzieli się ekolodzy, którzy uniemożliwili polowanie.
– Około 30 osób zablokowało nam samochód – relacjonuje Grzegorz Przepiórkowski, łowczy z Koła Łowieckiego „Zalesie”. – Na miejsce przyjechała policja, która spisała ekologów.
Czy w najbliższą niedzielę (polowanie planowane jest na uroczysku Biele, Pęchery i Łoś) sytuacja się powtórzy? Grzegorz Przepiórkowski jest przekonany, że tak.
– W ramach odstrzału sanitarnego jesteśmy zobowiązani w tym roku do pozyskania przynajmniej 30 dzików – mówi. – Redukcja ich populacji ogranicza rozprzestrzenianie się ASF. Nie ma innego sposobu na skuteczną walkę z tą chorobą. Jak nie zrealizujemy planu łowieckiego, to nie będzie nasza wina. A wiosną ekolodzy będą tłumaczyć się przed rolnikami, którzy z roku na rok coraz bardziej narzekają, że dziki niszczą im plony.

TW

10 KOMENTARZE

 1. LUDZIE CZY WAM ODWALA??NIE POTRAFICIE SAMODZIELNIE MYŚLEĆ? NAGLE DZIK STAŁ SIE SYMBOLEM OPOZYCJI BO TVN WMAWIA WAM ŻE PIS CHCE WYTEPIĆ DZIKA…GDZIE BYLISCIE GDY W 2014 RUKU ODSTRZELONO PRAWIE 300 TYS DZIKÓW-OBECNIE MA BYS ODSTRZELONYCH OK 200 TYS Z CZEGO PRAWIE 180 TYS JUZ ZOSTAŁO ODSTRZELONYCH…DO DZIKA SIE STRZELAŁO I BEDZIE STRZELAĆ…NIEDŁUGO STANIECIE W OBRONIE SZCZURÓW JESLI TVN PODA ŻE PIS CHCE WYTEPIC TO ZWIERZE

  • Niestety dziś mamy „taki klimat”-buduje się na trumnach! Trumnach dzików i „Adamowiczów”bo trumna jest wymowna bo spotka każdego.Bo wszystko inne już zawiodło,odwoływanie się do instynktu jest perfidna,niemoralną ostatnią deska ratunku.

 2. Ekologia sam włazi na teren polowania świadomie. Jak go postrzelą lub zastrzelą to jego problem. Jak teren na którym odbywa się polowanie jest oznakowany nie ma prawa nikt się plątać.

 3. Ach Ci ekolodzy, nasi, kochani, zawsze są tam gdzie „natura ich potrzebuje”. Jak trzeba było ciąć drzewa bo kornik je niszczy to blokowali razem z Uniją – udało się. Jak trzeba odstrzelić trochę dzików to już się zaczyna to samo – tylko, że w tym przypadku Unija popiera, bo dziki szybciej biegają od korników i ASF mogłoby zaszkodzić niemieckim świnkom. Wnioski są takie: polskie lasy nie są ważne, niech kornik sobie szaleje i dziesiątkuje drzewostan ale świnki sąsiadów to już inna sprawa. Pytanie tylko czy jak ekolodzy tak będą skakać przy dzikach a ASF dostanie się do sąsiadów świnek to kto będzie za to odpowiadał i ewentualnie jeśli pojawią się kary to kto będzie je płacił, ekolodzy nasi kochani
  ?

 4. Do którego ekologa mam dzwonić gdy locha z młodymi znowu wejdzie mi na działkę by je zabrał sobie do domu ? I która organizacja ekologiczna zapłaci zwrot kosztów związanych z doprowadzeniem rozrytego trawnika do porządku. Jeśli straż miejska nie reaguje , pożarna też ( dzieje się 100m od jej siedziby przy Staszica) to może Wy???

 5. EKOŚWIRY…. Byle jaka wymówka, byle by tylko zrobić zadymę, jakieś zamieszanie, by o nich mówić….. A jak ludzie, psy czy inne zwierzęta katują, tłuką na śmierć, to gdzie jesteście, wielcy obrońcy przyrody…. Zajmijcie się wreszcie sprawami istotnymi…

 6. Widzę że wielu komentatorów tutaj jest spod znaku: „TVP 19:30 jedyne prawdziwe treści”.
  Piotr123 – nie mieszkasz na terenie tzw. polowań ja tak. Ostatnio prywatną drogą przelazła banda debili z koła łowieckiego. Styrzelali. Popytaj okolicznych weterynarzy ile ostatnio psów i kotów przyjeli postrzelonych.
  Profesor, papcio mróz – czytajcie a nie oglądajcie i wam i innym wyjdzie to na dobre. Poczytajcie co specjaliści mówią o o tym sposobie walki a AFS. Może warto też spojrzeć np: na padłe dziki które leżą tygodniami na poboczach jezni i którymi jakoś nie ma się kto zająć. Nie żyją wiec żekomej choroby nie roznoszą.
  Na koniec ja jestem zwolenniczką tzw. eutanazji społecznej i będę starała się ją przeforsować jako sposób radzenia sobie z jednostkami niedojrzałymi społecznie.

 7. A może to nie ekolodzy tylko zwykli ludzie, którzy trochę więcej maja oleju w głowach i widza co się dzieje.
  Trochę mniej jadu życzę na co dzień. A w niedzielę do kościoła???? Pięknie

 8. ania, pomum … a gdzie odpowiedź na argument że w 2014/2015 odstrzelono 300 tyś dzików i nie było takich spazmów i paniki ? Niemcy też nie wiedzą co robią, są głupi i dlatego do odstrzału jest 600 tyś dzików. Wystarczy poczytać, poszukać, zainteresować się tematem, a nie jak ostatni baran przerzucać informacje – bo są na topie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię