Elewacja spadła z budynku na chodnik. Przy Sierakowskiego 14 zachowajcie ostrożność!

1

PIASECZNO – Usłyszałam huk, jakby zderzyły się dwa samochody – opowiada pani Iwona, która pracuje w biurze przy ul. Sierakowskiego. – Gdy wyszłam na ulicę okazało się, że to z budynku posypały się na chodnik cegły. Całe szczęście, że nikt wtedy tamtędy nie przechodził…


Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19 przy ul. Sierakowskiego 14 w centrum miasta. Na przebiegający obok budynku chodnik zwaliła się z góry część elewacji. W sumie to przynajmniej kilkadziesiąt kilogramów gruzu! Elewację uszkodziła prawdopodobnie cieknąca po budynku woda. Dziś, stojąc na chodniku, zauważyliśmy, że budynek ma dziurawe rynny, a woda z roztopionego śniegu leje się na chodnik.

– Jak wczoraj to się zawaliło zauważyłam, że drugą stroną ulicy idzie kobieta z małym dzieckiem – relacjonuje pani Iwona. – Gdyby przechodziła obok mojego biura, mogłaby się stać jej straszna krzywda. Zadzwoniłam do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, ale tam poinformowano mnie tylko, że uszkodzony budynek podlega pod konserwatora zabytków. Skontaktowałam się też ze strażą miejską, która obiecała odgrodzić zagrożony teren taśmami.
Kiedy dziś po południu byliśmy na miejscu okazało się, że nic w kwestii poprawy bezpieczeństwa nie zrobiono. Na chodniku pod kamienicą nadal leżą pokruszone cegły, a z dachu leje się woda. Nie wygląda to dobrze. Dlatego najlepiej w to miejsce w ogóle nie zaglądać, a rejon budynku omijać z daleka.

TW

1 KOMENTARZ

  1. A jak na Mickiewicza spada elewacja sypie się tynk na głowę walą się balkony wilgoć w całym budynku to nikt nie widzi gmina nic sobie z tego nie robi w czterech literach ma lokatorów może gazeta się zainteresuje że ludzie w takich warunkach muszą mieszkać !!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię