Elki na razie nie będą jeździć. Burmistrz: szukamy oszczędności!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Od 1 maja do końca sierpnia po gminie nie będą jeździły w weekendy i święta autobusy L14, L15, L16, L21 i L42. Zmartwiło to niektórych mieszkańców, a z decyzji o zawieszeniu kursów musiał tłumaczyć się na sesji burmistrz Kazimierz Jańczuk


Zawieszając kursy elek gmina argumentowała to sytuacją epidemiczną, przewidywanym spadkiem dochodów oraz mniejszym zainteresowaniem pasażerów przejazdami (w kwietniu autobusy w soboty, niedziele i święta jeździły niemal puste). Podczas ostatniej sesji rady miejskiej do wprowadzonych zmian odniosła się radna Aleksandra Kostrzewska.
– Nie wiem czy to dobry pomysł, aby zawieszać kursowanie elek akurat od weekendu majowego – mówiła. – Mieszkańcy z różnych części gminy nie będą mogli dojechać choćby na targ…
Burmistrz Kazimierz Jańczuk wyjaśniał, że elkami jeździło od połowy marca niewiele osób.
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest popularna decyzja, ale musimy szukać oszczędności – dodał.
Od poniedziałku 11 maja zmiany rozkładu jazdy elek wprowadziła także Lesznowola. W niedzielę kursowanie linii L1 i L3 zostało zawieszone. L4 będzie jeździł w dni powszednie co godzinę, a w soboty, niedziele i święta – w ogóle. Zmiany mają obowiązywać do 31 sierpnia.

TW

1 KOMENTARZ

  1. A czy pan burmistrz w ramach oszczędności zmniejszył swoje wynagrodzenie? Póki i co taka decycja zmniejszył wynagrodzenie kierowców obslugujacycg wymienione linie. Rozumiem ze oszczędności ale dlaczego kosztem ludzi i ich rodzin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię