PIASECZNO Dziś na piaseczyńskim rynku odbył się Dzień Energii i Recyklingu. Impreza zorganizowana przez Centrum EduFun na zlecenie Urzędu Gminy i Miasta Piaseczno ma w założeniu edukować poprzez zabawę w kwestiach ochrony środowiska

Na pikniku rodzinnym czekały zróżnicowane atrakcje dla osób w różnym wieku. Najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchańcach, a ci nieco starsi wziąć udział w licznych konkursach o tematyce ekologicznej. Dostępne były również pokazy doświadczalne i stanowiska, na których pokazywano jak w praktyce działa recykling.

O oprawę muzyczną całości zadbał z kolei Michał Kisielewski ze swoim projektem Kolorofonia.

Do tego każdy chętny mógł na własne oczy przekonać się jak produkować prąd za pomocą rowerów i wiatraków oraz stworzyć swoją własną biżuterię. Imprezę wsparły też dwie uczelnie – Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska oraz firmy prywatne.

– Na wielu stanowiskach edukacyjnych można było się dziś dowiedzieć w jaki sposób można pozyskiwać energię oraz jak wykorzystać ponownie zużyte materiały i tworzywa sztuczne – mówi Dawid Kubacki z Centrum EduFun. – Mieliśmy również strefę ekspertów i rozdaliśmy dziś bardzo dużo nagród (do wygrania był, między innymi, 600-litrowy kompostownik). Cieszymy się z zainteresowania mieszkańców i mam nadzieję, że impreza będzie kontynuowana za rok.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię