Ewa Molenda-Stroińska otrzymała zaszczytny tytuł sołtysa roku!

0

PIASECZNO Sołtys Zalesia Górnego, Ewa Molenda-Stroińska, została wybrana przez kapitułę konkursu organizowanego przez Gazetę Sołecką „Sołtysem Roku 2018”


Ewa Molenda-Strońska zaangażowała się także w prace nad albumem „Ulicami Zalesia”, zawierającego linoryty 92 ulic

To była już 17. edycja ogólnopolskiego konkursu „Sołtys Roku”. Tym razem kapituła pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety Sołeckiej” Joanny Iwanickiej nadała równorzędny tytuł „Sołtysa Roku 2018” siedmiu sołtysom. Wśród nich znalazła się także Ewa Molenda-Stroińska, sołtys Zalesia Górnego.
– Był to w pełni uzasadniony wybór – podkreśla Andrzej Szczygielski, zasiadający w radzie sołeckiej miejscowości. – Podczas 11 lat sołtysowania Ewa Molenda-Stroińska rozwiązała wiele problemów, z jakimi borykało się Zalesie. Mieliśmy kłopoty z utrzymaniem porządku. Pani sołtys wpadła na pomysł, aby zaangażować do sprzątania osoby skazywane przez sąd na prace społeczne. Do tej pory osobiście to nadzoruje. Kolejna kwestia to realizacja trzech bardzo ważnych inwestycji drogowych, których nie udałoby się wykonać bez osobistego zaangażowania pani sołtys. Mam tu na myśli chodnik od bazarku do Top Marketu wzdłuż drogi powiatowej, chodnik i ścieżkę rowerową od poczty do granicy Ustanowa oraz chodnik na ulicy Jesionowej wraz z oświetleniem.
Ewa Molenda-Stroińska przyczyniła się także do budowy świateł na skrzyżowaniu ulic Wiekowej Sosny i Pionierów.
– Dzięki niej zintensyfikowaliśmy również działania klubu kultury, co przyczyniło się do jeszcze lepszej integracji całej miejscowości – dodaje Andrzej Szczygielski. Na najbliższej sesji rady miejskiej osobiste gratulacje wyróżnionej sołtys ma złożyć burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewiecz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię