Fajerwerki w Sylwestra? Nasi Czytelnicy wyrazili swoje zdanie

0

Zaprosiliśmy Was do udziału w ankiecie, w której zadaliśmy tylko jedno pytanie. Czy będziecie używać fajerwerków podczas Sylwestra? Aż 65 proc. osób, które nam odpowiedziały zadeklarowały, że nie przewidują tego typu atrakcji

Czy wynik naszej sondy jest podyktowany aktualną sytuacją epidemiczną i zaleceniami rządu, by dzisiejszego wieczoru pozostać w domu? Po części być może tak, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich latach nastąpił odwrót od fajerwerków. Ich przeciwnicy przestrzegają przed ich szkodliwym wpływem na środowisko, oraz hałasem, który staje się źródłem stresu dla zwierząt.
Mój pies jest przerażony mimo, że podaje mu środki na uspokojenie każdy Sylwester to dla niego wielka trauma – skarżyła się w ubiegłym roku nasza Czytelniczka Weronika, mieszkanka Piaseczna i apelowała o nieodpalanie fajerwerków.
– To tradycja! Nie dajmy się zwariować! – uważał z kolei nasz Czytelnik Grzegorz, mieszkaniec Gołkowa. – Gdyby jedynym powodem do stresu psów były fajerwerki odpalane raz do roku to świat byłby naprawdę piękny.
Na zakończenie 2020 roku wygląda na to, że większość z nas rezygnuje z fajerwerków w sylwestrową noc.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię