Fajna wycieczka zabytkowym autobusem

0

PIASECZNO Już jutro o godz. 10 ze stacji kolejki wąskotorowej wyruszy zabytkowy autobus – Autosan H9-21. Pojedzie on na zaplecze techniczne stacji postojowej Warszawa Grochów, gdzie uczestnicy wycieczki będą mogli obejrzeć pociągi normalnotorowe


W sobotę 9 listopada rozpoczyna się cykl wycieczek zabytkowym autobusem, dzięki którym sympatycy wąskotorówki będą mogli poznać ciekawe miejsca związane z kolejnictwem. Pierwsza wycieczka będzie prowadziła na zaplecze techniczne stacji postojowej Warszawa Grochów. Na miejscu uczestnicy eskapady zobaczą jak wyglądają bocznice, lokomotywownia i hala całopociągowa, gdzie serwisuje się lokomotywy i wagony normalnotorowe PKP Intercity. Dowiedzą się też ile wysiłku wymaga utrzymanie pociągów, którymi na co dzień podróżujemy, na chodzie.
Przewodnikiem będzie Michał Bukowski, który swoją przygodę z koleją rozpoczął w piaseczyńskiej wąskotorówce, a potem prowadził pociągi normalnotorowe zarówno w Polsce jak i zagranicą. Będzie ciekawie i wesoło, ponieważ jest on świetnym gawędziarzem. Autosan wróci na stację w Piasecznie około godz. 14. Koszt wycieczki: 30 zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię