Fałszywa policjantka zażądała kaucji! Starsza kobieta oddała oszczędności oszustce

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Niestety mimo policyjnych apeli i działań profilaktycznych, do których włącza się zarówno PiasecznoNEWS jak i Kurier Południowy codziennie na terenie naszego powiatu ofiarami oszustów padają kolejne osoby. W czwartek do pokrzywdzonych dołączyła 83-letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny

Policjantka podająca się za komendantkę zgłosiła się do starszej kobiety i poinformowała, że jej córka miała wypadek, w którym zginęła osobę. Współczując matce poinformowała, że trzeba wpłacić kaucję by jej córka nie trafiła do więzienia.
Oczywiście żadnego wypadku nie było, córka była w tym czasie w pracy. Kobieta wypłaciła gotówkę z banku, i mimo ostrzeżeń pracownika, który polecił by w żadnym wypadku pieniędzy nikomu nie przekazywała, 83-latka przekazała oszczędności wraz z biżuterią śniademu mężczyźnie, który przybył do jej mieszkania podając się na kuriera.
Wcześniej w Konstancinie-Jeziornie doszło już do 8 prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą „na policjanta”.
W poniedziałek, policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie przyjęli zgłoszenia od mieszkańców ulicy: Sobieskiego, Poprzecznej, Literatów, Matejki, Batorego oraz Królowej Bony o próbie wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą „na policjanta”.­
– Zasada działania oszustów była taka sama – mówi zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie kom. Marek Kruszewski – Kobieta podająca się za policjantkę z Komendy Stołecznej Policji, dzwoniła na numery telefonów stacjonarnych mieszkańców Konstancina-Jeziorny z prośbą o pomoc w prowadzonej akcji i przekazanie swoich pieniędzy policji wyznaczonym miejscu.
Niedawno, takie same próby wyłudzenia pieniędzy miały miejsce w Piasecznie oraz Magdalence.
Ostrzegamy i prosimy o przekazanie tej informacji najbliższym, aby zwiększyć ich czujność oraz ostrzec przed oszustami. Policjanci wznawiają swój apel: : „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze”. Powtarzajmy to rodzicom i dziadkom. Zatrzymajmy falę oszustw! Niech ten temat zostanie poruszony na każdym, nie tylko rodzinnym spotkaniu.

AB/KPP
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię