Festyn Sąsiedzki w Mirkowie

0
Festyn Sąsiedzki w Mirkowie

KONSTANCIN-JEZIORNA Fundacja Inicjatyw Społecznych “Strefa Działania” wraz ze współorganizatorami zapraszają na Festyn Sąsiedzki w Mirkowie, który odbędzie się w niedzielę 28 maja. Wśród atrakcji m.in. pokazy i warsztaty cyrkowe Grupy Circus, warsztaty plastyczne i plener malarski, zabawy sportowe, Rajd Papieski oraz koncerty.


To wydarzenie organizowane jest przez mieszkańców, organizacje i instytucje z Mirkowa, dla mieszkańców Mirkowa i gości. Pomysłodawcą Festynu i jego koordynatorem jest Fundacja Inicjatyw Społecznych “Strefa Działania”. Od początku w organizację Festynu włączyli się m.in. Klub Seniora z Mirkowa, Tęczowe Przedszkole, instuktorzy z filii KDK (KDK zapewniło też wsparcie techniczne), Stowarzyszenie Constans 2010, Konstans Sp. z o.o., Rada Osiedla, Klub Kosa-Konstancin, Liceum im. W. Reymonta, Przychodnia Medivita i Naturhouse, lokalne firmy i mieszkańcy. Dużą część atrakcji na Festynie zapewnia Parafia św. Józefa Oblubieńca z Mirkowa, która będzie obchodzić 60-lecie parafii.

Festyn rodzinnych atrakcji

W ramach obchodów jubileuszu Parafii odbędzie się Rajd Papieski, kiermasz, loteria, dwa konkursy: kostiumowy na przebranie św. Józefa oraz konkurs plastyczny na wizerunek św. Rodziny. Parafia zapewni również atrakcje dla dzieci. Odbędą się warsztaty plastyczne i zabawy sportowe, w tym piłkarskie, warsztaty papieru czerpanego, stoisko informacji medycznej (porady i badania, również dietetyczne), przejażdżki rowerowe, plener malarski. Niezwykłe atrakcje zapewni Grupa Cyrkowa Circus, która przedstawi pokaz sztuk cyrkowych oraz warsztaty dla tych, którzy zechcą poznać tajniki tej sztuki. Smacznymi ciastami będą częstować seniorki z Klubu seniora. Do dyspozycji gości oddana zostanie kuchnia polowa zaproszona przez Parafię. Będzie też coś dla miłośników lokalnej historii: Adam Zyszczyk ze sceny wygłosi wykład, po którym zaprosi na spacer po okolicy. Nie zabraknie również wykładu o historii Parafii św. Józefa Oblubieńca zFestyn Sąsiedzki w Mirkowie Mirkowa. Wspaniałym uzupełnieniem będzie plenerowa wystawa fascynujących starych zdjęć Mirkowa, którą będzie można oglądać również po zakończeniu Festynu.

Na scenie wystąpią przede wszystkim zespoły i chóry z Mirkowa: uczestnicy zajęć uczniowskich w KDK, zespół hip-hopowy Chamski Bruk, dzieci z przedszkola oraz chóry Pogodna Jesień, Majtki Pana Kapitana i Chór Grapa Family. Na koniec gość specjalny: Kapela Kurpiowska Jana Kani.

Wystawa zdjęć Mirkowa

Zachęcamy mieszkańców, którzy mają ciekawe, niekoniecznie bardzo stare zdjęcia z Mirkowa, uwiecznione na nich wydarzenia, mieszkańców, wygląd budynków i krajobrazy, by wypożyczyli je na wystawę. Zdjęcia, opisane i z numerem telefonu, można przynosić do Koła Seniora, na ul. Jaworskiego 24 lub do Parafii św. Józefa Oblubieńca w Mirkowie. Można również umówić się na zeskanowanie zdjęć na miejscu, jeśli ktoś nie chce się z nimi rozstawać. Wszystkie zdjęcia zostaną oddane właścicielom.

Mile widziani są również chętni do pomocy w organizacji festynu. Wystarczy kontakt mailowy na adres k.strzelecka@strefadzialania.org.pl lub zgłaszanie się do Koła Seniora i Parafii.

Festyn odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Konstancin-Jeziorna dla organizacji pozarządowych.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię