Feta i święto piaseczyńskich strażaków! Mają nowy wóz!

2

PIASECZNO Wczoraj wieczorem ratownicy z OSP Piaseczno świętowali swój nowy nabytek – wóz strażacki volvo, który od soboty będzie już wyjeżdżał do akcji

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, w którym pomieści się 3000 litrów wody – mówi naczelnik OSP Piaseczno Robert Jakubowski. Samochód ma silnik o mocy 280 KM i stanie się podstawowym pojazdem, który będzie wyjeżdżał do każdego zdarzenia.
Nowe volvo zostało sfinansowane z budżetu gminy przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wóz będzie brał udział w gaszeniu pożarów, a także zostanie wykorzystany do ratownictwa technicznego, chemicznego i wodnego. Zastąpi leciwego 20-letniego stara, który prawdopodobnie zostanie przez gminę sprzedany.
Aktualnie oprócz nowego volvo piaseczyńskie OSP dysponuje także wozem ciężkim scanią, kwatermistrzowskim lekkim pojazdem ze sprężarką do ładowania butli, przyczepą z pompą o dużej wydajności, przyczepą wężowo-pompową oraz przyczepą z łodzią ratunkową.

AB

2 KOMENTARZE

    • Tak ma być! dobrze opity sprzęt, będzie dłuuugo służył, i oby było jak najmniej sytuacji w których będzie musiał być użyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię