Filmowa relacja z IV Festiwalu Pięknej Książki w Piasecznie 2019

2

PIASECZNO Relacja z czwartej edycji Festiwalu Pięknej Książki „Piaseczno – Ludzie – Książki”, który odbył się 14 września 2019 roku na piaseczyńskim rynku. Wydarzenie ma na celu zwiększenie obecności książki w życiu społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Festiwalu, odbyła się w 440 rocznicę pierwszego wydania „Psałterza Dawidowego” Jana Kochanowskiego, kamienia węgielnego literackiej i poetyckiej polszczyzny. Z tego względu miał także za zadanie przybliżenie postaci Mistrza z Czarnolasu, jego dokonań oraz polskiej poezji. W poprzedzających miesiącach został przeprowadzony konkurs na fraszki, którego wyniki ogłoszone zostały w dniu Festiwalu. Przeprowadzone zostały też warsztaty na których młodzież próbowała pokazać poetycką klasykę w ekspresji muzyki hip-hop. W ramach wydarzenia zostały również zaprezentowane grafiki Józefa Wilkonia do Trenów Jana Kochanowskiego.

Na program wypełniający cały dzień składał się kiermasz książek prezentujących wyjątkowe walory wydawnicze, spotkania z pisarzami, ilustratorami i grafikami w tym z Marią Ekier, Piotrem Gilem, Joanną Jakubik, Manulą Kalicką, Janem Kerdenem, Ewą Karwan-Jastrzębską, Michałem Malinowskim, Elżbietą Olszewską-Schilling, Grzegorzem Walczakiem, Józefem Wilkoniem. Całe rodziny a szczególnie młodzież miały możliwość aktywnego udział w warsztatach min. origami „1000 żurawi dla Wenezueli” poprowadzonych przez Beatriz Blanco oraz animacjach i konkursach. Zaprezentowane zostały poetyckie koncerty: piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Teatru N.O.R.A., „Malarze słowa” Margity Ślizowskiej, „Ballady i Romanse Hiphopowo” Mateusza Wilkonia oraz„Pod Parasolem” – wspólne śpiewanie z zespołem Parasol Poetica znanym z piaseczyńskich „Świeczowisk”.

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno

2 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że coś takiego robią. Inna rzecz, że trochę nieudolnie. Ale może z kolejną edycją będzie coraz lepiej. Trzymam kciuki i mocno kibicuję. Tuzimek przed kamerą, jako przedstawicielka Biblioteki, zamiast kwiatka powinna trzymać jakąś wyjątkową książkę, no chyba, że robiła tam za florystkę. Taki kwiatek do kożucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię