KONSTANCIN-JEZIORNA Już dziś o godz. 19 odbędzie się wyjątkowe spotkanie Konstancińskiego Klubu Filmowego. Tym razem zostanie wyświetlony jeden z najlepszych filmów Miloša Formana, niedawno zmarłego wybitnego, czeskiego reżysera. Wstęp wolny


Światowy rozgłos Forman zdobył w latach 60. XX wieku dzięki filmowi „Miłość blondynki”, który otrzymał nagrody na festiwalach w Locarno i Wenecji. Kontynuował karierę w USA, gdzie nakręcił m.in. tak wybitne filmy, jak „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Hair” czy „Amadeusz”. Reżyser ma na swoim koncie aż dwa Oscary, a jego filmy wygrywały w najważniejszych kategoriach na wielu prestiżowych festiwalach na całym świecie, zyskując status kultowych. Akcja filmu, który zostanie dziś wyświetlony rozgrywa się za murami szpitala psychiatrycznego. Po seansie odbędzie się dyskusja o twórczości wybitnego reżysera. Informacje o tytule filmu: [email protected] lub tel. 22 484 20 20.

Miloš Forman

Tajemnice polskiego wywiadu

Natomiast w piątek 11 maja o 19 na ekranie KDK odbędzie się pokaz specjalny serialu dokumentalnego „Polscy szpiedzy”. To seria, w której na światło dzienne wychodzą tajemnice operacji polskiego wywiadu. Poznajemy fascynujące i skomplikowane życiorysy szpiegów. Twórcy programu, wraz z prowadzącym Markiem Zającem docierają do unikatowych dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, niepublikowanych nigdy wcześniej materiałów wideo oraz do członków rodzin agentów. Specjalny pokaz dwóch odcinków serii poświęconych szpiegom Władysławowi Mrozowi oraz Tomaszowi Turowskiemu. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami, m.in. reżyserem Radosławem Dunaszewskim. Wstęp wolny. Wejściówki do odbioru w recepcji.

Pokot na dużym ekranie

Z kolei w piątek 18 maja o godz. 19 przy ul. Mostowej 15 będzie można obejrzeć najnowszy film Agnieszki Holland. Nagradzana na festiwalach ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” jest jednocześnie czarnym kryminałem, thrillerem, baśnią i satyrą społeczną. Akcja rozgrywa się w małej miejscowości w Sudetach, w której dochodzi do serii tajemniczych morderstw myśliwych. Wobec bezradności policji śledztwo rozpoczyna emerytowana inżynierka. W roli głównej Agnieszka Mandat. Bilety 10 zł w kasie KDK i na www.konstancinskidomkultury.pl.

Na zdjęciu głównym: Aktor Michał Tomala („Polscy szpiedzy”)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię