Dziś finał akcji “Instrument Zamiast Karabinu”

0

PIASECZNO Dziś o 16.30 w Przystanku Kultura w Piasecznie odbędzie się spotkanie podsumowujące akcję “Instrument zamiast karabinu”. Gościem specjalnym będzie misjonarz, br. Benedykt Pączka, pełen energii i oddany w 100% dzieciakom z Afryki człowiek.

Wszystkie instrumenty wyjadą do African Music Shool (AMS). Pierwsza Afrykańska Szkoła Muzyczna w Republice Centralnej Afryki (RCA), w kraju, który od kilku dekad szargany jest konfliktem zbrojnym i w którym, aż 65% dzieci zmuszana jest do pracy lub wcielana do wojska.

Ojciec Benedykt Pączka chce być jak Tesco. Dostępny dla człowieka w potrzebie siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Pomaga mu w tym telefon komórkowy, z którym stara się nie rozstawać. Jego dzwonek może bowiem oznaczać, że ratunku szuka kolejny zagubiony, o którego trzeba stoczyć walkę. – Mam przekonanie, że człowiek jest ważny i o każdego jestem w stanie bić się, nawet fizycznie – mówi o. Benedykt, krakowski kapucyn, twórca Pogotowia Duchowego i misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię