Finał akcji „Seniorze, strzeż się”. Czy starsi ludzie obronią się przed oszustami?

0

PIASECZNO W sobotę w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się podsumowanie akcji informacyjnej, skierowanej do seniorów. Przez kilka tygodni funkcjonariusze ostrzegali starszych ludzi przed oszustami, wyłudzającymi pieniądze metodami „na wnuczka” i „na policjanta”


Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak podziękowała wszystkim biorącym udział w akcji

W spotkaniach organizowanych przez gminę oraz Komendę Powiatową Policji w Piasecznie wzięło udział około 500 seniorów. Akcję zainicjowano w związku z dużą liczbą oszustw, których ofiarami padali starsi ludzie.
– Staraliśmy się dotrzeć do seniorów poprzez plakaty, ulotki, informacje w prasie, internecie oraz w mediach społecznościowych – mówi Krzysztof Kasprzycki z urzędu gminy. – Wykorzystaliśmy także gminny system powiadamiania o zagrożeniach za pomocą SMS-ów.
Jednak na podsumowującym akcję spotkaniu mówiono nie tylko o wystrzeganiu się oszustów. Seniorzy mogli także zbadać sobie poziom cukru we krwi, wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez OSP Jazgarzew, czy spotkać się z kominiarzami, którzy wyjaśniali jak ochronić się przed zatruciem czadem. Odbyły się także zajęcia z samoobrony. Podczas imprezy można było również wyrobić sobie Kartę Seniora.
– Do tej pory z tej możliwości skorzystało ponad 700 osób – mówi Krzysztof Kasprzycki. – Karta uprawnia do zniżek w 27 punktach na terenie gminy, ale ich liczba cały czas rośnie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię