TARCZYN W Zespole Szkół im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce odbył się finał IX Festiwalu Patriotycznego. Konkursy w ramach przedsięwzięcia cieszą się coraz większą popularnością. Do zmagań festiwalowych przystąpiła ogromna liczba chętnych.


Uczniowie wielu szkół z regionu zaprezentowali swoją twórczość i umiejętności w różnych obszarach tematycznych – indywidualnie oraz zespołowo. Nagrody dla najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach wręczyli burmistrz Tarczyna Barbara Galicz​ oraz sekretarz Powiatu Piaseczyńskiego Maciej Michalski.

Impreza cieszy się coraz większą popularnością, z roku na rok wzrasta zarówno liczba placówek zainteresowanych podjęciem współpracy, jak i uczestników. W ten sposób Festiwal odgrywa charakter kulturotwórczy, buduje w młodzieży patriotyzm i przywiązanie do małej ojczyzny.

Dla Zespołu Szkół w Pamiątce jest to również możliwość zintegrowania społeczności wokół szczytnego celu. Przedsięwzięcie uczy wychowanków placówki zachowań obywatelskich i odpowiedzialności, wyzwala konstruktywność i kreatywność. Tworzy dobrą atmosferę do przybliżenia trudnego tematu, jakim jest patriotyzm w nowoczesnym ujęciu. Jest również okazją do wychwycenia uczniowskich talentów zarówno artystycznych, jak i organizacyjnych, gdyż samorząd szkolny jest współorganizatorem i prowadzi obsługę konkursu.

Jury miało niemałą trudność z wyłonieniem laureatów, bo IX edycja cieszyła się bardzo wysokim poziomem przygotowania uczestników do poszczególnych zadań.

źródło: tarczyn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię